Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-11-2018, 20:53   #50
Col Frost
Kapitan Sci-Fi
 
Col Frost's Avatar
 
Reputacja: 1 Col Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputację
Mówiąc szczerze, ja problemu nie dostrzegam. Trwa kolejka zapoznawcza, fajnie to wygląda jeśli postacie reagują na swoje zachowanie, a z kolejnych postów można się tylko czegoś więcej o nich dowiedzieć (a zważywszy na to, że 9 z 10 członków drużyny zna się ze szkolenia, jest to dość ważne). Z tego co widzę wszyscy posty piszą w ciekawym stylu, przyjemnie się to czyta, niezależnie od długości. Fakt, jeśli ktoś wchodzi na forum raz w tygodniu może mieć problemy z nadrobieniem zaległości, ale raz na 2-3 dni i spokojnie można być na bieżąco.

Nie ma co się bawić w ścisłą chronologię i pilnować ram czasowych, bo na sesji z tyloma graczami to nigdy nie będzie idealne. Lepiej przymknąć oko na nieścisłości w tej materii i lecieć dalej. Tak samo jak ze szczegółami dotyczącymi otoczenia. Ja przykładowo, pisząc swojego pierwszego posta, byłem święcie przekonany, że wszyscy stoimy w jednym pokoju z Jacksonem i po kolei podchodzimy do biurka. Potem ktoś opisał, że stoimy na zewnątrz, no i spoko, dostosowuję się, nie było problemu.

Dyscyplina dyscypliną, ale brak choćby najmniejsze elastyczności może być jeszcze większym problemem niż niedostatek tej pierwszej. Taki jeden post na kolejkę, przykładowo. Co mam zrobić jeśli któryś z graczy wejdzie w interakcje z moją postacią już po tym, jak wrzuciłem posta? Przykładowo będzie wzywał sanitariusza, a moja postać będzie jedynym w pobliżu (mało prawdopodobne w naszej ekipie, ale to tylko taki przykład)? Mam czekać do następnej kolejki, aż MG pchnie akcję o tydzień do przodu? Gość raczej zdąży kojfnąć do tego czasu. Edytować posta? Ktoś sprawdza, czy poprzednicy edytowali swoje posty?

Zgadzam się jednak, że nie ma co przesadzać z ilością postów w przyszłych kolejkach. Ponieważ jednak mamy współpracować, bo inaczej, jak straszy nas MG (którego szanuję i nie chciałbym, żeby zesłał mojej postaci miniatomówkę na głowę, czy jaki tam jest postapokaliptyczny odpowiednik pioruna kulistego), zostaniemy przerobieni na proszek, warto znaleźć jakiś sposób omawiania akcji oddziału.

Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
@Micas

- A w sumie to do kiedy termin na posty?
Jeśli obowiązuje pięć dni to jutro ostatni dzień.
 

Ostatnio edytowane przez Col Frost : 24-11-2018 o 20:58.
Col Frost jest offline