Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-07-2007, 19:58   #1
Yaneks
 
Yaneks's Avatar
 
Reputacja: 1 Yaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputację
[Warhammer KS] Narodziny legendy

Witam w mojej kolejnej sesji.


Od razu przejdę do "punktacji":

1. Zasady gry
Gra odbywa się głównie w Norsce, ale będą wypady do Kisleva, a nawet na tereny Imperium.

W tytule napisałem "Warhammer KS". Oznacza to, że gramy w Warhammera na zasadach Księgi Spaczenia, przez co można grać jedynie postaciami Chaośników.
Co do profesji. Przyjmuję wszystkie profesje początkowe, tzn. każda rasa. Ponieważ wiem, że w Chaosie kulty i plemiona ciągle ze sobą rywalizują, wprowadziłem lekko kompromisowe rozwiązanie. Gracze grają w drużynie, przez co gracze są rywalami. Jednak sytuacja zmusiła ich do podróżowania razem. Każdy z graczy jest banitą wybranego plemiona i kultu, dlatego samotnie nie mają szans. Dlatego grają drużyną. W odgrywaniu ma to takie znaczenie, że odnoszą się do siebie z wielkim dystansem (jak z Hong-Kongu do Nowego Jorku, największy na świecie :P ), kłócą się, ale nie dochodzi do bójek. Nie działają także na swoją niekorzyść, ponieważ obowiązują tu dwie zasady:
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.
I Herkules d**a gdy nieprzyjaciół kupa.

2. Scenariusz
Scenariusz jest oczywiście tajemnicą, ale piszę tu, czego spodziewać się po sesji.
Będzie bardzo dużo podróży i walk. Jednak nie będzie brakować myślenia. Nie zdradzę nieuchronnego przeznaczenia graczy ale nie bójcie się, nie skończycie ani na stosie, ani jako ofiara dla mrocznych bóstw. Po sesji w sumie można spodziewać się wszystkiego.

3. Karta postaci
Przedstawiam tu jeden, jedyny wzór karty postaci. Tworzymy ją zgodnie z Księgą Zasad. W karcie muszą być zawarte WSZYSTKIE informacje, łącznie z rozwinięciami i najdrobniejszymi szczegółami. Punkty przeznaczenia także, ponieważ nie raz ani nie dwa przyjdzie wam walczyć ze straszliwymi wrogami, których obawiają się nawet mroczni wybrańcy.
Karta postaci musi zawierać krótką historię życia, od narodzin do wygnania (łącznie z powodami wygnania). Historia musi być rozbudowana i wielowątkowa, takie sobie najbardziej cenie, i takie mają priorytet.

4. Wymagania od graczy
Mam kilka zasadniczych wymagań od potencjalnych graczy. Najważniejszymi z nich są posiadanie Księgi Spaczenia oraz perfekcyjna znajomość zasad WFRP. Oczywiście obowiązkowe jest także posiadanie Księgi Zasad. Przypominam, że postacie tylko i wyłącznie początkowe. Nie przyjmuję innych sposobów wysyłania KP. Nie przyjmuję profesji autorskich lub pochodzących z Księgi Zasad WFRP. Tylko Księga Spaczenia. Postacie nie mogą posiadać magicznych przedmiotów. Co do początkowych rozwinięć: tylko jedno, nic więcej.

5. Sposób gry
Oto, jak mają wyglądać posty.
To, co postać myśli piszemy w sposób: [i]To co myślę[/b] - pomyślał mój bohater (imię)
To, co postać mówi piszemy Kursywą, po tym wstawiamy: - powiedział jakimś tam tonem mój bohater (imię)
Teraz walka. W walce stosuję rozwiązanie mojego wykonania rzutu przed monitorem. Zapewniam, że nie będę wymyślał wyników, stawiam na łaskę losu.
W mojej sesji istnieje pięć rodzajów ataków. Oto każdy z nich wraz z opisem:
- Zwykły atak. Gracz pisze, że usiłuje uderzyć przeciwnika swoją bronią. Atak pozbawiony żadnych modyfikatorów chyba, że wymusza to sytuacja.
- Atak wycelowany. Gracz pisze, w którą część ciała chce trafić. Przed tym warto jest spojrzeć, która jest nieopancerzona, podatna na ataki. W przypadku ataku bronią długą (miecz, młot, włócznia itp.) zyskuje ona modyfikator -20. W przypadku ataku bronią krótką (sztylet, kamień) atak zyskuje modyfikator -30. Atak bronią strzelecką wynosi -10, chyba, że wróg spodziewa się ataku i osłania tarczą - wtedy -30.
- Wytrącenie broni. Gracz deklaruje chęć wytrącenia wrogowi broni. W przypadku ataku bronią długą, trzeba wykonać (a raczej ja wykonuję) rzut na trafienie. Wtedy o wytrąceniu lub niewytrąceniu decyduje przeciwstawny test Krzepy walczących. W przypadku broni krótkiej atak na trafienie wykonuję z modyfikatorem -10, a test krzepy jest wykonywany z modyfikatorem -10 dla atakującego. Nie można wytrącić broni bronią strzelecką chyba, że jest to broń palna.
- Złamanie broni. Gracz deklaruje chęć zniszczenia broni przeciwnika. W przypadku ataku bronią długą wykonuję test WW. Jeżeli jest udany, wykonuję przeciwstawny test krzepy walczących. Aby zniszczyć broń test musi uzyskać przynajmniej 2 stopnie skuteczności. Jeżeli uzyska cztery lub więcej, broń zostaje roztrzaskana w pył. Jeżeli uzyska 2 lub 3, broń zostaje złamana i ma siłę -4. Jeżeli test udał się z 0 lub 1 poziomem skuteczności, broń traci 1 punkt siły. Nie można niszczyć broni bronią krótką lub strzelecką, nawet palną. Nie można także niszczyć broni magicznej, usiłowanie tego po udanych testach powoduje zniszczenie broni gracza, chyba że także jest magiczna.
- Ogłuszenie. Gracz zamierza ogłuszyć przeciwnika. Atak ten można wykonywać tylko bronią długą. Na początku wykonuję test WW z modyfikatorem -20. Wtedy wykonuję test Krzepy gracza przeciwko Odporności wroga. 1-2 poziomy skuteczności ogłuszają wroga na 2 tury, 3-4 poziomy skuteczności powodują utratę przytomności przez wroga. Jeżeli wróg nosi pancerz o wartości 5 lub więcej, poziom skuteczności testu zmniejsza się o 1. Nie można ogłuszać wroga jeżeli nosi zbroję magiczną lub runiczną albo Gromrilową.

Karty postaci proszę wysyłać na PW.

Dziękuję, i zapraszam do gry. Ewentualne pytania proszę zadawać w tym temacie.


EDIT:
Potrzebuję 5 kart postaci. Jak mi się coś przypomni, to napiszę.
 

Ostatnio edytowane przez Yaneks : 18-07-2007 o 20:40.
Yaneks jest offline