Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-12-2018, 16:10   #105
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację

 Kompleksy

Siedzieli wieczorem przy kolacji, gdy nagle Grosza zwrócił się do Dymitra.
- Ja tak dumał. Pomnisz, jak żeśmy z Szczurkiem ostatnio gadali? Ty im mówiłeś, że on kompleksy swoje leczy. Co to za choróbsko? Nie jest to zaraźliwe aby?
Młodszy z kislevitów zamyślił się.
- Nie, to ino takie robaki łonie są - powiedział niepewnie. Navarro, który właśnie pił wodę, zakrztusił się i zaczął parskać. Zajcew popatrzył na niego podejrzliwie.
- A Ty skąd takie rzeczy wiesz? - dociekał starszy. Navarro zdążył się uspokoić, ale nie odezwał się ani słowem.
- Noooo... - zaczął z ociąganiem Dima.[/i] - Dostarczałem wiadomość na dom znacznego bojara... kazali mi stanąć pod ścianą i czekać. To stałem, stałem, aż usunąłem w jakimś kącie, bo zmęczony po podróży byłem. Obudziły mnie głosy jakiś dam. One właśnie między sobą rozmawiały, nie dostrzegając mnie, że jak ktoś ma kompleksy w gaciach, to musi to nadrabiać agresją i wywyższaniem się...
W tym momencie Navarro wstał głośno od stołu mówiąc, że pójdzie już spać. Grisza spoglądał sceptycznie na Dimę, a Galina...

 Wungiel

W końcu pojawił się u nich i Wungiel. Razem z dostawami i pieniędzmi. Znowu Dymitr odprowadził go kawałek, żeby samemu porozmawiać.
- Ja wiem, że wy krasnoludy niegadatliwi i nic nie chcecie powiedzieć. Ale jak my mamy mu pomagać tutaj, to łatwiej by nam było to i owo jednak rozumieć. Co ten Navarro zmajstrował nie wiem, na moje oko to kogoś po pijaku zabił, bo i alkoholu nie pija i karę latami sam na siebie nałożył. Zupełnie jak u nas w Kislevie, tylko tam ludzie sami się nie karzą... No ale jak nam tu zjechał urzędnik mówiąc, że budować schodów nie wolno. A Navarro jemu na to, żeby się wypchał, bo góry są jego. To jak tu przyjdą go aresztować, to ja znowu do paki nie mam zamiaru iść. Ten wasz szef to nie może jakiś papierów oficjalnych załatwić, żeby imperialni się nie czepiali tej budowy?

 Tunel

Orki nie orki, Dima postanowił, że tunel wybuduje z pomocą Navarro lub bez. Szańce i fosa były zbudowane, rzędy naostrzonych tyczek też, to akurat jego forteca wzmocni się o tunel w tym roku. Jakby było źle, żeby skórę ratować.

 Gejshelhof

Galina, no Ty to możesz pójść. Pogadasz z grubaskiem, poczarujesz go wdziękami, to i glejt na budowę da, a? Jeżeli chcesz, to mogę Ci towarzyszyć, ale gadać i załatwiać to ja tam nic nie będę, o co to to nie.
 

Ostatnio edytowane przez Gladin : 05-12-2018 o 21:23.
Gladin jest offline