Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-12-2018, 00:23   #10
Micas
 
Micas's Avatar
 
Reputacja: 1 Micas ma wyłączoną reputację
Cytat:
Napisał Czudak Zobacz post
Wiem, zaznaczone jest iż wystarczy ta znajomość koncepcji świata i detali z gier lub wymienionego podręcznika, ale ja nie miałem styczności ani z jednym, ani z drugim.

Dlatego, jak bardzo ważnym będzie orientacja się w tych sprawach Shadowruna i jego kalendarium, w odniesieniu do tych pozostałych (chodzi mi o oczekiwania odnośnie graczy)?
Będzie to dosyć ważne, jednak tych informacji nie ma dużo. Podrozdział poświęcony Polsce w Shadows of Europe ma raptem 13 stron (licząc z DTP i grafikami). Większość informacji będę w stanie przemycić do sesji - a i tak będę musiał dużo światotworzyć jako MG.

Jeśli chodzi o informacje ogólne, to artykuł wrzucony przez Stalowego + timeline są zawsze pod ręką.

Na pewno trzeba poświęcić trochę czasu by klepnąć dobrą historię postaci z uwzględnieniem wydarzeń i realiów świata - ale to się tyczy każdego settingu, systemu i gry. Nie wymagam natomiast bycia historykiem epoki Shadowruna. Na tej sesji będzie się liczyła przede wszystkim fajna postać, dobre odgrywanie, wczucie w klimat, rozsądne kombinowanie. Jak będzie to, to reszta pójdzie z górki.
 
__________________
Dorosłość to ściema dla dzieci.
Micas jest offline