Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-12-2018, 12:12   #3
kanna
 
kanna's Avatar
 
Reputacja: 1 kanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputację
Helou, helou

Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post


1 - Niezbyt lubię czysty storytell. Jak słyszę "storytell" to zwykle coś w stylu "widzimisie MG". Wolę chociaż szczątkową mechę, choćby coś jak to wygląda w armielówkach. Bez cyferek nie mam nawet szkieletu w czym moja postać jest lepsza, słabsza czy taka sobie. A czysto fabularne KP to też bardzo elastyczna sprawa bo jeden napisze na 3 linijki a drugi na 3 strony. Więc od siebie powiem, że jakieś cyferki bym jednak wolał.
Ja z kolei niezbyt lubię mechanikę, czego nigdy nie ukrywałam.
I pamiętam sesję z pełną mechaniką, gdzie moja cywilna postać przez 4 rundy toczyła wyrównaną walkę z napakowanym wojskowym. Choć na logikę powinna zostać spacyfikowana w ciągu 15 s.
Dlatego bardziej stawiam na to, co nazywasz "widzimisie MG" a ja nazywam logiką
Tym niemniej pomysł szczątkowej mechaniki by Armiel - czyli 18 p. na 5 cech jest jak najbardziej ok tym bardziej, jeśli pozwala graczowi lepiej poczuć postać. Będę nalegała na rozbudowanie postaci, też jej sieci powiązań.

Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
2 - Nie do końca jestem pewny po tym Twoim wstępie. Ale to by była "normalna" sesja na kilku Graczy czy solówka?
Normalna sesja na kilku graczy Każdy jest podejrzany, ma motyw i sposobność. Z założenie sesja jest interaktywna, tym niemniej dopuszczam, ze ktoś jest maksymalnie introwertyczny i działa sam (=bez docsa). Taka osoba też ma szansę rozwiązać zagadkę, choć oczywiście grupa zawsze generuje więcej pomysłów.

Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
3 - Jakie pi x oko byłoby tempo sesji?
Wolne, choć równomierne. Myślę, ze mój odpis pojawiałby się co ok 7-10 dni, pod warunkiem, że wcześniej będzie reakcja choć jednego gracza. Nie widzę powodu stopować gry dla innych , jeśli ktoś się nie wyrabia. jesteśmy dorośli. Postać albo poczeka, albo - jeśli to będzie niezbędne - przejmę ją na moment dla domknięcia kolejki.

Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
4 - Właściwie jaki klimat sesji/typ postaci? Potencjalni BG budzą się gdzieś z dziurą w pamięci razem jak w Cube albo Pile? Czy są jakoś rozproszeni po lokacji i to w trakcie sesji by wyszło dopiero? I ci BG to mniej więcej jacyś typowi mieszkańcy typowego osiedla czy coś konkretnego musiałoby w nich być?
Budzą się u siebie, czy tam, gdzie własnie byli. Nie są razem, chyba że ktoś sobie wyraźnie zażyczy, żeby być z kimś innym i uzasadni to fabularnie.
Wyobraź sobie to tak: budzisz się w swoim domu, swoim łóżku. Łeb nawala. Pamiętasz, że planowałeś imprezę z kolegami / randkę z dziewczyną / palenie liści na działce sąsiada. Dotarłeś, czy nie? Tego już nie pamiętasz.

To są typowi mieszkańcy, typowego osiedla na obrzeżach dużego miasta. Gramy w typowych lokalizacjach, żadnego Cube. Klimat się będzie zagęszczał, ale powoli, na początek parę chwil w sand - boxie.

Sesja będzie dla dorosłych, więc różne rzeczy mogą się zadziać.

Genaralnie zapraszam
 
__________________
A poza tym sądzę, że Reputację należy przywrócić.
kanna jest offline