Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-01-2019, 12:46   #64
Jessica Hyde
 
Jessica Hyde's Avatar
 
Reputacja: 1 Jessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputację

Eliona wcale nie wyglądała na zadowoloną, gdy Vares zwrócił jej uwagę na drogowskaz.

- Coo? Kolejna decyzja do podjęcia? – westchnęła, a zły humor elfki pogłębiał się z każdą sekundą.

Padła na trawę i rozłożyła się wygodnie.

- Ja nigdzie nie idę. Bolą mnie nogi. Jestem wykończona, Vares – Kończąc zdanie ziewnęła przeciągle.

- Nie ruszę się stąd, nawet jakby gonił nas tuzin napalonych skretyniałych wydr – dodała stanowczo.

Ponieważ jej przyjaciel milczał, zaciekawiona brakiem jego reakcji podniosła się i usiadła naprzeciw drogowskazu, na którym siedział nietoperz. Spoglądając leniwie zaczęła coś mamrotać pod nosem, co spotkało się z wyraźnym sprzeciwem Varesa.

- Przecież nie wyliczam!....No dobrze, wyliczam....Vaaares, czy ty wszystko musisz zauważyć? – odparła naburmuszona.

Przez chwile obrażona wpatrywała się w ziemię, po czym niechętnie zwróciła się do przyjaciela:

- No dobrze. Tym razem sami podejmiemy decyzje. Szczęście nam sprzyja, więc nie powinno być tak źle.

Eliona przez dłuższą chwilę wpatrywała się wielkimi oczami w nazwy wypisane na drewnianych deskach licząc, że znajdzie odpowiedź na pytanie, w którym kierunku powinni się udać. Intensywny proces myślowy Eliony zapewne nie skończyłby się do wschodu słońca, gdyby nie Vares, który przefrunął i usiadł na tabliczce z napisem ‘HOLLYCROWN’.

- No Vares, widzę, że myślimy podobnie – odparła z ulgą i udawanym triumfem w głosie i dodała: – No to postanowione! Przenocujemy tu, a zaraz po śniadaniu ruszamy w kierunku Hollycrown.

Zgodnie ze wspólnie ustalonym planem, Eliona zaczęła przygotowywać miejsce do noclegu, jednocześnie zagadując przyjaciela:

- Już się nie mogę doczekać placka, a ty Vares? Ciepły pachnący placek z konfiturami...kupie nam dwa albo nawet trzy! Na pewno nam się uda. Jestem tego pewna a ty? Ty też powinieneś Vares...

Dopiero gdy dziewczyna zasnęła, Vares na chwile zamknął oczy. Jednak co jakiś czas budziły go odgłosy mlaskania. Domyślał się nawet, o czym śni jego przyjaciółka.

 
Jessica Hyde jest offline