Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-01-2019, 11:51   #8
Amon
 
Amon's Avatar
 
Reputacja: 1 Amon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputację
Cytat:
Ciekawe i bym się zgłosił. 40 lubię tylko mechanik nie znam. Uniwersum poznałem z tylko z książek, z neta i gier. Nie wiem czy jest do tego jakaś mechanika, ale jeśli mg woli zwykłe pisanie z założeniami, że postać jest dobra w tym i tym, a słaba w tym i tym to był bym chętny.
To i tak dużo wiesz
Mechaniką nie musisz się przejmować, po kilku(nastu) postaciach ogarniesz - zakładam, że gracze nie będą przywiązywać się do postaci bo śmiertelność będzie duża.
Cytat:
Można być diakonem, który nic jeszcze o świecie nie wie? Taki ze wsi, co jest mądrzejszy od wszystkich bo potrafi przeczytać samodzielnie kilka słów i policzyć do więcej niż 10. :P
Tak.
Cytat:
Czyli będziemy akolitami Ordo Hereticus (albo Malleus)
Albo innych
Cytat:
którzy nie wiedzą że są akolitami?
Albo raczej nie do końca uświadamiają sobie głębie otaczającego ich świata.
To trochę jak Kolumb: Kolumb wiedział(wierzył), że ziemia jest okrągła, dlatego właśnie uznał, że jak będzie płynąć długo na zachód, to znajdzie się na wschodzie.
To gdzie popelłnił błąd?
Nie mieściło mu się w jego przecież bardzo mądrej głowie, że świat jest tak bardzo większy!

Nie wymagam od graczy wiedzy o świecie, mógłbym nazwać projekt warsztatami, ale nie zrobie tego bo nie jest powiedziane, czy w ogóle gracze lizną coś "kosmosu" i nie chce by ktoś uznał iż reklamuje coś innego niż daje

Ktoś kto nie wie nic o 40k, może po prostu uznać iż gra w świecie alternatywnego średniowiecza polski.

Ktoś kto coś wie, niech liczy się z tym iż będzie grać localsem z Imperial Feudal World i bardzo możliwe, że nigdy nie zobaczy reszty Imperium

Co do Psykerów - z uwagi na fabułę, nie będzie moża nimi grać "od razu" Jednak myślę, że w pewnym momencie, można taką postać wprowadzić (jako zamiennik dla jakiegoś martwego BNa)
 
__________________
Our obstacles are severe, but they are known to us.
Amon jest offline