Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-01-2019, 01:33   #415
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Nowy Rozdział

@Wszyscy


- Oki doki, to witam w sesji Na początek proponuję się przywitać i życzę udanej gry i Wam i sobie

- A tak skrótowo skład nowej grupy:

Col Frost - st.ag George Woods, Brytyjczyk; szyfrant + otwieranie
Pan Elf - mł.ag Evelyn Leigh, Brytyjka, medium + rytuały
Aiko - ag.ter Noémie Faucher; Belgijka, pojazdy + medium
Lucek - st. ag Kenneth Hawthorne, skradanie + immaterium


- Panel sesyjny uruchomię na dniach, prosiłbym wówczas o wklejenie swojego awatara. Technicznie najlepiej aby na szerokość focie nie były szersze niż 200 pikseli aby pi x oko były w jednym wymiarze.

- Co do fabuły. Macie różne bio, pochodzicie z różnych stron. Ale od minimum kilku miesięcy (powiedzmy od końca 39-go) pracujecie w londyńskim oddziale Agencji jako jedna grupka którą dowodzi ag. ter Noémie Faucher (Aiko). Czyli postacie znają się ze sobą przynajmniej na stopie kolega/koleżanka z pracy.

- Waszymi agentami prowadzącymi jest para oficerów: Brytyjczyk kpt. Anthony Lloyd i Francuz kpt. Marcel Busson. Są to ci panowie ze scenki fabularnej z rekruty i jak pewnie poznają Aiko i Lucek, ci samie panowie którzy byli oficerami prowadzącymi pierwszy zespół. Fabularnie po prostu pierwszy i drugi zespół były dwoma niezależnymi zespołami podlegającymi pod tych panów.

- Post się będzie pisał na dniach. Prawdopodobnie zaczniemy na podparyskim lotniku kilka godzin po ostatniej turze w jakiej zginęli poprzedni BG.

- Na wszelki wypadek powtórzę: to jest sesja w realiach historycznych ale nie praca naukowa na historyczne tematy. Czyli myślę dobra jest zasada "graj i daj grać innym". Ja się staram przedstawić w swoich postach to co istotne dla klimatu i danej sceny i też nie mam ochoty prowadzić badań historycznych na temat jakiegoś detalu. Wystarczy mi, że na potrzeby danej sceny macie być przerzuceni jakimś Wellingtonem a nie jego konkretna wersja bo mark taki miał inne silniki a taki jeszcze inne. To raczej mało istotny detal, ważne jest to, że samolot i ma przerzucić w jakimś czasie.

- Uprzedzę też, że piszę swoje posty z subiektywnego punktu widzenia. Czyli z perspektywy BG jaką ma w danej chwili. A nie z punktu widzenia całości sceny/planszy. Zwykle jednak jestem nastawiony na współpracę z Graczami więc jak ktoś w komentach się podpyta o coś to na temat sceny to pewnie doczeka się mojej odpowiedzi. Pytania w stylu "Jak daleko jest do...", "Ilu ich widzi moja postać?", "Jaki to jest pistolet/samochód/czołg/samolot?" uważam za erpegowy standard i podstawę dialogu na osi MG - Gracze dlatego zwykle na nie odpowiadam. No chyba, że jw. wyjdzie mi, że postać by tego raczej nie mogła wiedzieć/dostrzec albo musi zaryzykować jakąś akcję/deklarację aby się tego dowiedzieć no ale raczej to też powiem.

---


- Chyba ode mnie na razie tyle. Jakby co to pytać


Edyta:

- Wpisałem staty BG we wspólny exel. Ale coś nie mogę się doliczyć w rachunkach. Chyba tylko postać Lucka się zgadza. Więc popatrzcie tam i poprawcie te rachunki i uzupełnijcie resztę co trzeba bo już jednym okiem to spisywałem.

- Z panelem na razie jest drobny problem techniczny ze starymi postaciami. A mianowicie przy dodawaniu nowych postaci system zastępuje stare postacie nowymi. A myślę szkoda by je było tak definitywnie kasować z panelu. Dlatego na razie wstrzymałem się z tym panelem i zasięgłem rady mądrzejszych od siebie więc czekam na odp.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić

Ostatnio edytowane przez Pipboy79 : 27-01-2019 o 04:42. Powód: Info o Exel i panelu.
Pipboy79 jest offline