Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-02-2019, 20:47   #47
Koime
 
Koime's Avatar
 
Reputacja: 1 Koime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputację
Cześć,

Niestety co do części wypowiedzi mam odrobinę inną opinię (co nie znaczy, że nie mogę się mylić :P)

Cytat:
Napisał Asmodian Zobacz post
Czaromioty duplikuja większość jego klasy w dodatku pary starcza im na dłużej (więcej slotów)
Może i mają więcej slotów, ale nie zapomnijmy, że Mystic ma do dyspozycji jeszcze Psionic Mastery (nawet do 4 razy per Long Rest) oraz Consumptive Power (co prawda tylko raz per Long Rest). Do tego mogą sami decydować w jaki sposób rozkładają konsumpcję. Poza tym Soul Knife na 6 poziomie może znaleźć jakieś mrowisko w lesie i w ciągu paru minut wrócić do pełnej puli psi points (rozwścieczone mrówki traktuję jako wroga)

Cytat:
Napisał Asmodian Zobacz post
albo osiągają podobne moce jakieś 2-3 levele szybciej. Nie mówiąc, że klasyczny wizard może mieć większość zaklęć i ma naprawdę dużą zdolność wyboru zaklęć do sytuacji, a zaklinacze mają metamagie.
Przyznaję, że Wizz i Sorc rzeczywiście mają potężniejsze spell'e, ale do 10 poziomu wg. mnie są mniej więcej na podobnym poziomie. W większości kampanii postacie przeważnie nie przekraczają 10-12 poziomu.
Dużo zależy też od odpowiedniej kombinacji Dyscyplin, co wymaga sporo wysiłku u gracza, ale naprawdę się opłaca.

Cytat:
Napisał Asmodian Zobacz post
Warlocki z kolei sporo mocy maja aktywnych cały czas a w dodatku resetuja sloty co short rest.
Psionic Focusy działają podobnie do Invocations (chociaż przyznaję, że nie są tak potężne) a dodatkowo, jak napisałem wcześniej Mystic ma możliwość elastycznego rozłożenia swojej konsumpcji mocy. Są też Dyscypliny, które mają bardzo długi czas działania, nawet nie wymagając koncentracji.

Cytat:
Napisał Asmodian Zobacz post
To samo, jeśli porównamy z kaplanem/druidem. Albo, a dużo zaklęć albo zmiana kształtu, o wiele bardziej przydatna. W dodatku spora część mocy mistyka bufuje walkę wręcz co jest ryzykowne przy postaci którą główna cechą jest INT. Obalenia,, zapasy nie są złe W 5tej edycji, i bolą jeśli gra się taktycznie z mapą i w dodatku w ciężkim terenie.
Tutaj zdecydowanie nie umniejszam potęgi kapłana/drzewoluba (chociaż jak dla mnie i tak najlepszą opcją jest bard ), Mystic jednak również posiada d8 Hit Dice i dużo przydatnych zdolności pomagających przeżyć. Chociażby leczenie się jako bonus action po każdym użyciu Dyscypliny.
Testy ataku przy wykorzystywaniu mocy wykonywane są używając INT modifier Do tego podstawowe moce podbijają KP albo dają disadvantage przeciwnikowi.
Psionic Mastery daje możliwość utrzymywania koncentracji na więcej niż jednej Dyscyplinie na raz.
No i wreszcie brak komponentów (nikt nie wie, że to właśnie ty mu robisz jajecznicę z mózgu) oraz możliwość użycia Dyscypliny zarówno podczas Action jak i Bonus Action w tej samej rundzie (co potwierdził Jeremy Crawford)

Jestem po moim pierwszym play teście i na 1 poziomie nie różni się za bardzo od czaromiotów (dwa casty i out of mana), ale z uwagi na to w jak ciekawy sposób można je wykorzystać, dostarczyłem nimi drużynie sporo radości (stworzyłem małą wichurę, która wyrzuciła gobliny w powietrze i rozsypała strzały z ich kołczanów po całej polanie ). Jak dla mnie Mystic to postać wymagająca włożenia sporo wysiłku ze strony gracza, co potem naprawdę owocuje (głównie w kwestii role play)
 
Koime jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem