Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-07-2007, 19:19   #7
Yarot
 
Yarot's Avatar
 
Reputacja: 1 Yarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnie
Kultów opisanych jest dużo - od "Dziedzica Sigmara" po "WFRP Companion". Zawsze są wzmianki o jakichś w każdym dodatku dlatego akurat tego nie brakuje. Trzeba poszukać - Macharius ma rację pod tym względzie. A co do postaci chaotycznych (profesji raczej) to już gdzieś o tym pisałem - albo gra się stroną "Sigmara" albo "Chaosem" (w cudzysłowie jako tylko oznaczenie stron). Mieszanie ich może być tylko chwilowe i kończy się zgonem którejś ze stron. Dlatego powtarzam to, co wtedy - nie róbmy z WFRP drugiego Battla, gdzie Chaos może walczyć po jednej stronie z Sigmarytami. Trzeba znać umiar i możliwości.
A co Skavenów, to akurat ten dodatek jest jednym z lepszych i nie rozumiem, skąd takie myślenie o nim jako o "skoku na kasę". Choć jak czytam porównanie z "Księgą Spaczenia" to chyba wiem. Otóż tłumaczenie to jest bardzo niefortunne - w angielskim ta księga ma nazwę "Tome of Corruption" i nie ma tam nic o "warpstonie" czyli skaveńskim spaczeniu. Dlatego umieszczenie tam opisu skavenów byłoby bardzo, ale to bardzo nie na miejscu. Skaveny, to obok wampirów, zielonoskórych oraz elfów (jak powiedzą inni) to nie Chaos. I dlatego nie ma ich w "Tome..."
Mój osobisty ranking 5 najlepszych dodatków do WFRP w drugiej edycji to:
1.Bestiariusz
2.Dziedzictwo Sigmara
3.Zbrojownia
4.Skaveny
5.Magia
Równie dobre, choć nie tak często do wykorzystania są Księstwa Graniczne, Wampiry oraz Bretonia. Mimo to, w porównaniu z poprzednią edycją, gdzie dodatków było mało, to teraz może być tylko lepiej.
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._
Yarot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem