Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-02-2019, 20:39   #482
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
W zasadzie to nie pytałem Ciebie, drogi Pipie, albo raczej nie tylko Ciebie Generalnie rzuciłem pytanie w eter, czy może ktoś pamięta, bez adresowania go do kogokolwiek, chociaż wiadomo, że Lou będzie miał decydujący głos w tej sprawie. Niemniej jeśli kieruję pytanie do konkretnej osoby, to albo staram się to zaznaczyć, albo odzywam się na PW
- No właśnie mi wyglądało na pytanie w eter czyli min. do mnie. No to naświetliłem jak widzę sprawę.




Cytat:
Co do mechaniki (i to już pytanie do Ciebie, Pip ), czy naprawdę w sytuacji, w której Kenneth nie uznałby za zasadne dzielić się tą informacją jest potrzebny test na Gadkę? Ja rozumiem, gdyby chciał kogoś jawnie okłamać, albo nawet pominąć jakąś kwestię w referowanej sprawie, ale w przypadku, gdy po prostu o czymś nie mówi? Pytam nie tylko z czystej ciekawości, bo jeśli uznasz, że ten test trzeba robić to Woods ma już pewnie z dziesięć zaległych (a dokładnie to trzeba by policzyć)
- A dlaczego nie? Jak inaczej to rozwiązać? Jeśli uznać, że deklaracja o ściemnianiu czy zatrzymaniu info dla siebie zawsze się udaje, czyli de facto jest bez rzutu i statów, to pomyśl ile razy BG łykną ściemy czy przemilczenia BNów A jeśli podobną scenę rzucać by na osi BG - BN to alegorycznie i BG - BG. Jestem przeciwnikiem tworzenia na planszy jakichś odrębnych zasad dla BG. W przypadku ściemniania BN-a byłby test no to alegorycznie i w relacjach dwóch BG też być powinien. I raczej nie chodzi mi o jakieś nie wiadomo jakie detale z przeszłości czy luźne gadki ale o te kluczowe sprawy jakie są akurat na tapecie np. co kto się dowiedział na mieście. Jak ktoś zdecyduje się zatrzymać coś dla siebie nie ma sprawy, wtedy rzut na gadkę. I zobaczymy co wyjdzie. Swoje staty macie we wspólnej KP to możecie sobie to jakoś spróbować oszacować.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline