Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-02-2019, 23:31   #141
hen_cerbin
 
hen_cerbin's Avatar
 
Reputacja: 1 hen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputację
Chciałem napisać więcej, ale musiałem zostać dłużej w pracy, potem trochę roboty w domu i tak dzień zleciał. Więc niech będzie tyle, może pod Altdorfem się rozwinie Peter. Albo i nie, bez wodolejstwa będzie wyglądał na mądrzejszego

Tak mi się skojarzyło w związku z astrologami - jeden z najlepszych początków jakie czytałem:

Cytat:
Znaków i cudów było pod dostatkiem, powiada Jednooki. Sami musimy mieć do siebie pretensję, że źle je zinterpretowaliśmy. Ułomność Jednookiego nie wpływa zupełnie na jego cudowną zdolność przewidywania wszystkiego po fakcie. Grom z jasnego nieba uderzył we Wzgórze Nekropolitalne. Piorun trafił w płytę z brązu zamykającą grobowiec forwalaków. Unicestwił przy tym połowę czaru więżącego. Kamienie spadały z nieba. Posągi krwawiły. Kapłani z kilku świątyń donieśli, że u składanych ofiar nie odnaleźli serca lub wątroby. Jedna z ofiar uciekła, gdy rozpruto już jej brzuch i nie udało się jej schwytać. W Koszarach Wideł, gdzie zakwaterowane były Miejskie Kohorty, wizerunek Teuxa odwrócił się w drugą stronę. Przez dziewięć wieczorów z rzędu dziesięć czarnych sępów okrążało Bastion. Następnie jeden z nich przepędził orła, który gnieździł się na szczycie Papierowej Wieży. Astrologowie, w obawie o własne życie, nie chcieli przepowiadać. Po ulicach wałęsał się szalony wieszcz, zapowiadający bliski koniec świata. Bastion nie tylko został opuszczony przez orła, lecz również bluszcz na jego zewnętrznych szańcach zwiądł i ustąpił miejsca pnączu, które traciło czarny kolor jedynie w najjaśniejszym blasku słońca. Takie rzeczy jednak zdarzają się co roku. To głupcy robią potem ze wszystkiego omen.
Polecam Czarną Kompanię Glena Cooka.
 
__________________
Ostatni
Proszę o odpis:
Gob1in, Druidh, Gladin
hen_cerbin jest offline