Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-02-2019, 14:48   #82
Jessica Hyde
 
Jessica Hyde's Avatar
 
Reputacja: 1 Jessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputacjęJessica Hyde ma wspaniałą reputację

Nie biegać, nie hałasować, sumiennie wykonywać swoje obowiązki...Eliona mogłaby wymieniać w nieskończoność zasady, według których toczyło się życie w szkole dla panien pod patronatem Pani Thuelline. Nic dziwnego zatem, że przytłoczona górą zakazów, ograniczeń i wymagań, którym nie była w stanie sprostać, marzyła o innym życiu, o wolności. Jednak to, co właśnie ukazało się jej oczom, przerosło jej najśmielsze oczekiwania. Zabawa, radość, taniec i śpiew...cały ten barwny gwar stanowił kwintesencję jej pragnień. Poczuła, że idealnie pasuje do tego obrazka.

O Dolganach w zasadzie wiedziała niewiele, jednak wiedziała najważniejsze. Wędrowali po świecie taborami. Byli wolni, niezależni i byli panami własnego losu. I tego właśnie teraz pragnęła Eliona.

- Vares! Przestań mnie ciągnąć za włosy! - głos elfki był mocno rozdrażniony. - Przecież nie będziemy się ukrywać w krzakach, a oni wyglądają na miłych i przyjaznych. Chociaż raz mi zaufaj - dodała wyjaśniająco.

Nie bacząc na protesty Varesa, Eliona postanowiła wyjść z ukrycia i dołączyć do rozbawionej grupy.

- Przepraszam - zapytała, ale muzyka zagłuszyła jej słowa.

- PRZEPRASZAM - tym razem niemal krzyknęła - Nie chcę przeszkadzać, ale przechodziłam w pobliżu i usłyszałam muzykę. Mam na imię Eliona - kontynuowała nieśmiało.

Muzyka nie przestała grać, tancerka dalej zachwycały wszystkich swym tańcem - zdawać się mogło, iż przybycie elfki pozostało niezauważone. A jednak po chwili pojawił się przed nią starszy mężczyzna.


- Jestem Perhan - powiedział, do słów dołączając ukłon. - Witam w naszym obozie, Eliono, ciebie i twego towarzysza. Bądźcie naszymi gośćmi.

Eliony nie trzeba było dwa razy zapraszać i bez wahania wkroczyła na teren obozowiska.

W przeciwieństwie do Varesa, który przytłoczony gwarem schował się pod kaptur, elfka wyglądała na zachwyconą a uśmiech nie schodził z jej twarzy.

- W imieniu swoim i mojego przyjaciela Varesa, dziękuję wam za gościne, z której chętnie skorzystamy - odparła Eliona, nieudolnie próbując wykonać równie dostojny ukłon co Perhan.
 
Jessica Hyde jest offline