Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-03-2019, 21:41   #34
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
To by pasowało, że ludzie dostają 2 losowe zdolności
nie rozumiem, czemu nie wpisywać? kto później spamięta, że takie są na start, a oprócz tego niektóre z nich są kilka do wyboru na start
- Bo są rasowe i każdy przedstawiciel danej rasy je ma. Co czyni z nich pewien rasowy, powtarzalny schemat/stereotyp. Jeśli to Ci nie wystarcza to trudno, uznaj, że po prostu w tej sesji tak już jest. Sesja jest eksperymentalna pod względem mechy dlatego sytem będzie się tworzył i udoskonalał w trakcie sesji. Coś co się nie sprawdza może wylecieć lub się zmienić a coś może zostać dodane. Na chwilę rekrutacji jest jednak jak jest.




Cytat:
czy tylko u mnie tak wyszło, że właściwie żadnego ekwipunku nie można zabrać, albo się w krzepę mnóstwo exp wyda?
bo broń (1,5 slotu) + zbroja chociażby najgorsza (1 slot) + broń strzelecka (1 slot) = 3,5 slotu, a to tak niełatwo przeskoczyć 40 krzepy, żeby coś jeszcze zabrać
- W razie potrzeby można przeciążyć postać. Przy 40 Krzepy daje 4 sloty zwyczajnego ekwipunku i 8 slotów z przeciążeniem -1 do ruchu i -10 so statów. Detale masz w tabelce na str. 6 i akapicie tuż pod nią.



Cytat:
Nóż i broń długa (miecz, topór) nie zajmują slotów.
- Dokłądnie tak.

Cytat:
- Każdy startowo ma podobny ekwipunek. Ale raczej chodzi o rodzaj i funkcję bo wygląd i formę każdy może sobie indywidualnie sam wymyślić. Ten startowy ekwipunek to mniej więcej coś co dana osoba może zabrać ze sobą na wędrówkę. Każdy ma więc trochę prowiantu (na 3 doby), coś do ubrania, kilka zestaw ubrań na zmianę, zestaw menażek, kociołków, broń krótką (nóż), długą (miecz, szabla, topór, pałkę itd.) i lekki pancerz (OP 10). Bazowo wszystko to wygląda na przeciętny w swojej klasie sprzęt. Samo w sobie jest już co do zabrania na własny grzbiet i przy okazji zmienia to w ten indywidualny ekwipunek w bardziej policzalny sprzęt.
- Str. 5 tego docowego podręcznika.



Cytat:
dobra, nie zrozumiałem tego, bo gdoc z instrukcjami i post sesyjny trochę się różnią od siebie
ilość slotów to pierwsza liczba krzepy, czy pierwsza liczba + 1, bo tu chyba jest różnica między tymi dwoma?
- To jest możliwe bo post sesyjny został napisany wcześniej niż edycja tego udźwigu w doc i mogłem zapomnieć edytować post startowy tutaj. Przepraszam jeśli to kogoś wprowadziło w błąd, moja gapiowe. Aktualna wersja to ta docowa.



Cytat:
umiejętność uniki działa normalnie?
- Tak.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline