Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-03-2019, 06:12   #24
Wenzel
 
Wenzel's Avatar
 
Reputacja: 1 Wenzel ma wspaniałą reputacjęWenzel ma wspaniałą reputacjęWenzel ma wspaniałą reputacjęWenzel ma wspaniałą reputacjęWenzel ma wspaniałą reputacjęWenzel ma wspaniałą reputacjęWenzel ma wspaniałą reputacjęWenzel ma wspaniałą reputacjęWenzel ma wspaniałą reputacjęWenzel ma wspaniałą reputacjęWenzel ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Sumar Zobacz post
Taka mechanika jest dla mnie przejrzystsza.
Mechanik czeka czy ktoś się do niego dołączy, ale jeśli nie to idzie sam przez korytarz 1.
W ogóle to miała być szybka gra na wzór planszowki, a z tego się nam storytelling robi, nie?
Taka w sensie ta z doca czy ta co jest?

Ogółem to nad czym pracuje sobie tam w docu, to byłaby finalna wersja mechaniki dopracowanej do gry w wariancie szybkim - gdzie jest największa szansa na negatywną interakcję poprzez wzajemnie kolidujące ze sobą cele. Chciałbym ją ukończyć przed rundą II, gdzie zacznie się prawdziwa rozgrywka. Razem z tym, w osobym docu dopicowuję umiejki żeby pasowały do systemu Punktów Koncentracji (nazwałbym je Punktami Akcji na wzór starych gier, ale jakbym miał tłumaczyć: używając akcji i wydając punkty akcji możesz zrobić to czy tamto, to zrobiłby się bajzel)

Odnośnie postów, to tak - widzę, że tu się opowieść robi. Jak mówiłem, każdy ma prawo do gry po swojemu. Mechanicznie testuje to tak jak chciałem, no i mimo wszystko pilnuje kolejności akcji, w tej rundzie odpisy były Kapitan->Mechanik->Zwiadowca->Pilot->Żołnierz->czekamy na 2 ostatnie osoby.

Cytat:
Napisał Sumar Zobacz post
Poza tym, jak to pod kątem mechaniki jest jeśli chcemy w kilka osób wejść do kolejnego pomieszczenia? Czy kolejność nie sprawia że najpierw wchodzę ja a potem Ci za mną? Czy liczymy, że wszyscy którzy się zdeklarowali wchodzą razem?
Tak jak stwierdziłeś najpierw. Ty idziesz pierwszy

Jak pokazałem wyżej, kolejka jest i w takiej kolejności to rozpatruje. Nawet jeżeli w rozmowie zdecydujecie się, że idziecie razem, to dla celów mechaniki zawsze ta pierwsza w kolejności osoba idzie ciut z przodu - wyjątek, w tej rundzie pozwolę zwiadowcy na ten zwiad, który zadeklarował. Ale od następnej przy różnych celach takie rzeczy mogą pójść różnie.
Na przykład w kolejnej rundzie mechanik będzie pierwszym graczem (kolejka przesuwa się w każdej rundzie), jeżeli napisze, że idzie i zamyka drzwi nie czekając na nikogo, to żadna osoba będąca z nim w pomieszczeniu nie przejdzie już przez te drzwi, bo w kolejce są po nim.
 

Ostatnio edytowane przez Wenzel : 20-03-2019 o 06:14.
Wenzel jest offline