Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-03-2019, 09:40   #74
waydack
 
waydack's Avatar
 
Reputacja: 1 waydack ma wspaniałą reputacjęwaydack ma wspaniałą reputacjęwaydack ma wspaniałą reputacjęwaydack ma wspaniałą reputacjęwaydack ma wspaniałą reputacjęwaydack ma wspaniałą reputacjęwaydack ma wspaniałą reputacjęwaydack ma wspaniałą reputacjęwaydack ma wspaniałą reputacjęwaydack ma wspaniałą reputacjęwaydack ma wspaniałą reputację
HEATHER, JIMMY, MARTI, JESSE

Szeryf Taping odwiózł dzieciaki do domu. Po drodze poznali powód, dla którego policjant był tak przewrażliwiony na punkcie Felixa.
- Przyjaźni się z tym narkomanem Lukiem Wrexlerem, mało tego, dowiedziałem się, że z ojciec Luke’a, burmistrz Wrexler po śmierci matki Fincha został jego opiekunem prawnym. A wierzcie mi, że burmistrz nie przygarnąłby pod swoje skrzydła zbłąkanej sierotki. Nie wiem co ich łączy, ale nie podoba mi się to. Macie się trzymać od tych ludzi z daleka, rozumiecie?
Po chwili zerknął w przednie lusterko patrząc na córkę.
- Rozumiem, że dzieciaki w twoim wieku mają bujną wyobraźnię, ale jeśli jeszcze raz usłyszę podobne bzdury, zabiorę cię do szpitala i zrobię testy na obecność narkotyków. Mówię poważnie maleńka, martwię się o ciebie.
Tak, Tapping był dobrym gliniarzem, niezwykle spostrzegawczym, szybko wyciągającym wnioski. Ale tym razem jego instynkt go zawiódł. Nie uwierzył córce. Przynajmniej na razie. Bo jednak w dniu masakry, jako jedyny policjant w Breadhouse pojawił się w szkole.

HISAKO


Do końca dnia Hisako odpoczywała. Mama i babcia mocno zaniepokojone jej nagłym zasłabniecie, co chwila doglądały dziewczynki. Wieczorem trzynastolatka wcześniej położyła się spać. Przez całą noc śniła koszmary o ludziach, których nazwiska umieściła na swojej liście.

ROZDZIAŁ TRZECI


W piątek minęło dwa dni od wizyty w domu Felixa. Chłopak mimo obietnicy danej Jimmiemu nie skontaktował się z dzieciakami, nie pojawił się też w szkole. Hisako czuła się już lepiej. Gdy wychodziła rano do szkoły, jej ojciec pakował właśnie złożone w kostkę koszule do swojej dużej czarnej walizki. Czekał go pracowity weekend, istniała szansa, że w Breadhouse pojawi się w końcu pierwszy autoryzowany serwis Panasonica. Nie zwracał większej uwagi na córkę, zapomniał też chyba, że się na nią gniewał, przestał wspominać o niedobrych amerykańskich chłopakach, który mącili Hisako w głowie. O ile Azjatce udało się zniknąć ojcu z radarów, tak Heather od środy była na cenzurowanym a ojciec za każdym razem gdy ją mijał patrzył na nią dziwnym wzrokiem. Każdy kto ma dziecko pozna to spojrzenie, Tapping szczerze martwił się o córkę, najwyraźniej to co mu opowiedziała, wcale po nim nie spłynęło. Heather udało się podsłuchać rozmowę, w której policjant sugerował żonie, żeby wysłać dziewczynkę do psychologa. Pani Tapping wybiła na razie mężowi ten pomysł z głowy, ale Heather podskórnie czuła, że jest uważniej obserwowana. Najmniejszy zły ruch i…
Jimmy nie miał takich problemów jak koleżanki, cieszył zupełną swobodą, więc kiedy Felix złamał dane słowo chłopak w czwartkowe popołudnie wybrał się z Martim i Jesse pod adres gdzie mieszkał nastolatek. Dom wydawał się pusty, nikt nie otwierał. W pewnym momencie chłopcy zauważyli przejeżdżający radiowóz. Gdy zaparkował przed posesją rzucili się do ucieczki. I gdy wydawało się, że Felix Finch na dobre zniknął z miasta i się już nie odezwie, w piątek wieczorem Michael Thompson odebrał telefon. Przekazał słuchawkę Jimmiemu.
- Posłuchaj mnie uważnie Jimmy – usłyszał głos, który należał bez wątpienia do Felixa –W Breadhouse mieszka paru ludzi, do cna zepsutych. To zgniłe dusze, potwory w ludzkiej skórze. Myślę, że jakaś mroczna siła…że coś zmusi jednego z nich, żeby popełnił te okropne zbrodnie. Zapisz sobie nazwiska Jimmy. Adresy znajdziesz w książce telefonicznej.
Felix zaczął wymieniać kolejne nazwiska. Christopher Clark, aptekarz. Alan Kazakis, gliniarz. John Donovan, weteran wojenny. Barney le Rey, komiwojażer.
- Musiałem wyjechać. Jeśli któryś z nich na mnie poluje, nie mogę ryzykować, że mnie znajdzie – wyjaśnił Felix – Jeśli uda wam się odkryć, kim jest morderca przekażcie informacje policji. Ojciec twojej przyjaciółki jest gliniarzem, to dobry i szlachetny człowiek. Pomoże wam.
Gdy Felix się rozłączył Jimmy zaczął sprawdzać nazwiska i adresy w książce telefonicznej. Szybko odkrył, że jeden z podejrzanych z listy Felixa, Barney le Rey mieszka w tej samej kamienicy co Jesse Bullington.
- Musimy się spotkać. Wszyscy – powiedział Marty przez telefon gdy Jimmy streścił rozmowę z Felixem – Jutro rano u mnie. Dam znać pozostałym.
Martin zadzwonił do Jessiego, Heather i Hisako informując, że zaprasza ich jutro do siebie na lemoniadę. W sobotę o dziesiątej wyszedł na ganek wyczekując przyjaciół.
 
waydack jest offline