Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-03-2019, 10:37   #1509
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Jeszcze kilka słów o układach wewnątrz zakonów.

Oculi Dei nie posiadają formalnych zależności. Oficjalnie. Myślcie o nich jak o skomplikowanej siatce szpiegowskiej. Każdy ma swojego agenta prowadzącego, który zleca zadania i któremu się raportuje. A w razie schwytania nikt nic nie wie. Przykład: Przed misją w Płocku Michal dostała listę kontaktów na którą mogła się powołać. Jeden z nich należał do Oculi Dei, a Michal w sumie nie dowiedziała się o tym aż do śmierci.

Rycerze z Akki to stuprocentowy wojskowy zakon, więc szarże obowiązują od najprostszego giermka po Wielkiego Mistrza Zakonu. Nie będę się zagłębiał, bo obaj członkowie zakonu pojawiający się w sesji są NPCami (Walter oraz Hugin)

Siostry św. Jana też mają prostą sprawę względem siebie. Są sobie równe. W samym klasztorze jest Przeorysza, która nimi kieruje, ale to dotyczy sióstr "stacjonarnych". Siostry "mobilne" jak Anna i Klara gdy się spotkają to powinny patrzeć na siebie jak równy z równym. Choć tu pojawią się zależności wynikające z charakteru samych dziewczyn. Klara posiada stygmaty, które są szczególnym darem, ale i piętnem. Anna zaś została obdarzona zaufaniem przez Inkwizycję do pokierowania Inkwizycją Płocką.

Rodzina Murnau to "zakon" w którym z pozycją człowiek się rodzi, bądź wżenia. Przykładowa pozycja to "trzeci kuzyn, hrabi Murnau".

Na koniec zostawiłem Czerwonych Braci, bo to w sumie połowa graczy. Wśród braci są trzy tytuły:
Bakalaureat (Bakałarz sztuk), Magister (Mistrz), Doktor. Podkreśla to główny cel zakonu, jakim jest zbieranie wiedzy. Względem bakałarzy zwracają się bracie/siostro. Względem magistrów Mistrzu. Doktor jest tytułowany przedrostkiem "przewielebny Doktor" czy samo "przewielebny". Jest to tytułowanie na poziomie kanoników i prałatów w kościele.

Nasi Czerwoni bracia zwracają się do siebie per Mistrzu, choć formalnie Eberhard jest już doktorem, o czym wiedzą Bogumysł i Fyodor. Obaj zyskali część swej wiedzy w oparciu o rozprawy pisane przez Eberharda. Tym niemniej zrozumiałe jest, że Eberhard w podróży nie chce ujawniać swego statusu i przyjmuje tytułowanie "Mistrzu".

Konflikt jaki może mieć miejsce to Eberhard i Anna. Anna została powołana do kierowania Płocką Inkwizycją, tymczasem Eberhard przybywa tam na prośbę swego przyjaciela Waltera Weismutha. Raczej nieformalnie, gdyż po prostu przerwał badania prowadzone na Morawach. Będziecie musieli rozwiązać tę kwestię miedzy sobą, co też może być ciekawe w kontekście otaczającego Was wszystkich ZŁA.

Post wyżej edytowałem. Post dla "Lasu" prawdopodobnie będzie dziś.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline