Wątek: X-COM - komenty
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-03-2019, 16:28   #220
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Tura 28 - 2037.III.01; nd; popołudnie

- Oki, no to mój post jest :> Termin powiedzmy, że do cz. 28.III. Czyli mniej więcej tydzień na sklejenie posta.



Stan BG:

- Law Tao; 10/10; zdrowy; (Ranga IV; Skany)
- "Amdaeo; 8/10; ranny; (Ranga III; Zbrojny)
- "Faust; 5/12; ciężki; (Ranga II; Zbrojny)
- "Junior"; 10/10; zdrowy; (Ranga I; Zbrojny)
- Strauss; 7/10; ciężki; (Ranga I; Zbrojny)
- "Dunkierka"; 10/10; zdrowa; (Ranga I; Zbrojny)
- Yoshiaki; 10/10; zdrowa; (Ranga I; Skany)



- Oki, doki. Przewinąłem o kilka dni czyli do niedzieli. Akurat wypada i na koniec tygodnia i na koniec m-ca.

- Ogólnie Law, Frank i Lena dostali awans z III na IV Rangę i stali się szefami Działów. Law Informacyjnego, Frank Produkcyjnego i Lena naukowego.

- Obecny skład sztabu głównego czyli szefa bazy + szefowie Działów wygląda następująco:

- Szef bazy
I - Dział Administracji - szef logistyków, mężczyzna
II - Dział Informacyjny - szef skanerów, Law
III - Dział Naukowy - szef biolabu, Lena
IV - Dział Obrony - szef wywiadu, Carter
V - Dział Produkcyjny - szef lekkich, Frank
VI - Dział Wsparcia - szefowa handlu, kobieta


- Poza szefem bazy który ma Rangę V, pozostali mają Rangę IV i całą siódemką stanowią sztab główny bazy. Szefowie Działów odpowiadają za swoje działy czyli 2 Wydziały. Czyli np. obecnie Law bezpośrednio jest nadal szefem skanów ale też jest zwierzchnikiem wydziału PR i z drugiej strony reprezentuje ich interesy i sprawy w sztabie HQ. Szefem PR jest jakaś kobieta.

- Te kilka dni od powrotu z koszar jak chcesz możesz opisać u siebie. Ogólnie atmosfera jest radosna i w bazie traktują tą operację jak pełnoprawny sukces.

- Co do owych "no name" w tej chwili to bym się ucieszył jakbyś poświatotworzył chociaż względem tej trójki z jaką pewnie Law będzie miał interakcje coraz częsciej. Czyli szefowie Działów Administracji (mężczyzna), Wsparcia (kobieta) i wydziału PR (kobieta). Co do imion, wizerunków masz swobodę wyboru. Jak dasz radę możesz zrobić im komplet statów albo chociaż 2 specowe umiejętności. Ja na razie pokulałem na płeć i wyszło co widać. Detale masz w excel z rozpiską bazy.

- No i jest koniec m-ca czyli z NJ przyjechał kolejny moduł bazy. Możesz sobie wybrać z tej excelowej listy co to przyszło.

- Jeśli chodzi o kontakty z Alvarezem to najpewniej przez "The Hood". Sam klub też jest odpowiednikiem czarnego rynku z gry. Może nie dosłownie akurat tam są te wszystkie trefne towary no ale tam się nawiązuje kontakty i finalizuje umowy. Lokal należy do Alvareza więc jest to względnie bezpieczne miejsce. Przynajmniej pod względem nagłego nalotu sił rządowych.

- Trójka rannych w akcji w koszarach będzie wracać do zdrowia jeszcze trochę. Amadeo i Strauss przez kilka następnych dni a Faust gdzieś w przyszły weekend. Do tego czasu są raczej wyłączeni z sensownych działań.

- Dalej macie opcje uzyskane w poprzednich tygodniach. Czyli namiar na laboratorium NAS pod Denver, możliwość werbowania agentów, nawet kogoś dobrać z partyzantów bo macie 39/40 miejsc w bazie. Partyzanta możecie dobrać albo z bazy i wam przyślą za jakiś czas albo spróbować zwerbować podobnie jak agenta. No i te wszystkie wątki jakie tylko ogólnie zasgnalizowałem w swoim poście.

- Możecie też podobnie jak w PC wydawać zasoby na różne informacje (na PC to były potencjalne misje itd.). Fabularnie to dowiadujecie sie tego z sieci, od ludzi "na mieście", od swoich agentów czy z klubu "The Hood". Pi x oko mam nadzieję, że fabularnie da się to powiązać wydane zasoby a zdobyte informacje.

- Ogólnie w tej turze chciałbym zobaczyć plan działań na najbliże marcowe tygodnie. Coś jak główny cel/rojekt do zrealizowania w tym m-cu. No a detalicznie to plan na najbliższy tydzień/misję/zadanie. Fabularnie ustalacie to właśnie na owej naradzie. Ja wtedy w swojej turze pewnie przewinę do odpowiedniego momentu.

- A co do badań nad chryzalidem to fabularnie skrót masz w poście, pi x oko jest podobnie jak w grze PC a z mechy wygląda to tak:

Chryzalid

Zdrowie: 8/8
OP: 10
Szybkość: 8-9
Zwarcie: 8-9
Zasięg: -


---

- Chyba tyle na tą turę. Jeśli coś pominąłem albo coś niejasne no to pytaj
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline