Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-03-2019, 00:16   #42
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Tura 2 - 2519.VII.30; przedpołudnie

- Oki, doki, mój post jest :> Jeśli chodzi o termin powiedzmy na wrzucenie postów to do pt. 29.III. Mam nadzieję, że ten około tygodniowy rytm okaże się ok. Jeśli ktoś by miał kłopoty z terminami to niech da znać. Zobaczymy co da się zrobić :>

- Od Ehrana dostałem L4 i przeprosiny no ale niestety nie dał rady wyrobić się w tej turze. No a ja nie chciałbym czekać dłużej jeśli termin jest jaki widać dlatego wrzucam co jest i najwyżej Ehran dopisze od razu za dwie tury.


Stan Zdrowia:

Klaus 10/10; zdrowy (0)
Gabrielle 12/12; zdrowa (0)
Karl 14/14; zdrowy (0)
Bernard 14/14; zdrowy (0)
Tladin 15/15; zdrowy (0)


PD



- Bernard 10 PD za przedstawienie postaci. Pozostali po 5 PD.

- Karl 5 PD za czytelną podpowiedź Kerma jak wklejać rzuty w posty.

- Tladin, Bernard, Karl i Gabrielle po 5 PD za wrzucenie posta.

- Tladin, Bernard, Karl i Gabrielle po 5 PD za fabularne przedstawienie postaci w grze.



Omówienie


- Zacznę od mechy. Te rzuty które dokleiliście do postów to jak komu poszło to właśnie kwestia rzutów i statów. Akurat tak trochę szkoleniowo poszło na rozglądanie i rozpytywanie ale można posłużyć na przykład ocb. Czyli to jak komu pójdzie to są poszczególne progi mniejszych lub większych sukcesów i porażek. A konkretniej to tak:

różnica na k100:

91> epic sukces
71 - 90 spektakularny sukces
51 - 70 duży sukces
31 - 50 średni sukces
11 - 30 mały sukces
10 - -10 remis
-11 - -30 mała porażka
-31 - -50 średnia porażka
-51 - -70 duża porażka
-71 - -90 spektakularna porażka
-91> epic porażka


- Generalnie chodzi o to by kumulować względnie podobne wyniki rzutów i dać jakąś orientacyjną, stabilną skalę jak komuś coś podzło lub nie.


- Wedle powyższego akurat jeśli chodzi o te rozpozpytywanie się na mieście to wyszło tak:

Tladin > średnia porażka
Bernard > średni sukces
Karl > średnia porażka
Gabrielle > duży sukces
Klaus > mały sukces

- Testy były na OGŁ +/- pomocne umsy i modyfikatory. Za Ehrana kulnąłem i z braku jego posta ma ten test in blanco może to rozpisać w swojej obecnej turze o co się Klaus rozpytywał.

- Jeśli chodzi o samo posty z pierwszej tury i mój obecny uznałem, że to takie podsumowanie działań poszczególnych BG od czasu przybycia do Włóczykija. Coś się pokręcili po mieście, coś się dowiedzieli albo nie i właśnie to punkt wyjścia do tego śniadania w alkowie "Włóczykija". W tej turze chciałbym zobaczyć jakiś ruch. Co robicie ze zdobytymi informacjami. Lub po prostu co robicie po tym śniadaniu. A jeżeli uważacie, że nie jesteście już w stanie nic ugrać na mieście wówczas chyba czas ruszać w drogę

- Jeśli chodzi o to czego dowiedzial się Bernard, czyli o możliwość dotarcia do Farben drogą lądową. Myślę, że macie co obgadać. Nie ma musu aby płynąć rzeką. Niemniej podróż rzeką jest "ready to use" a drogę lądową trzeba by sobie dopiero zorganizować. Ogólnie droga rzeczna wydaje się względnie szybsza i bezpieczniejsza no bo lądowa to przez polne drogi w trzewiach Lasu Cieni. W każdym razie w tym punkcie piłka jest po Waszej stronie i Wasza sprawa jak to rozegracie. Jeśli nie będzie konkretów oznacza, że jest tendencja na drogę rzeczną czyli tą już przygotowaną przez ratusz.

- Zauktualizowałem ściągę o nowe lemingi jakie pojawiły się w Waszych postach.

- Jeśli chodzi o kolejność przybywania do "Włóczykija" no to wygląda tak:

VII.10 angestag - Tladin
VII.14 marktag - Bernard
VII.18 angestag - Karl ze swoimi ludźmi
VII.22 marktag - Gabrielle
VII.25 konigstag - Klaus
VII.30 marktag - chwila obecna


- W tej turze macie doc do dyspozycji, macie posty, komenty, możecie coś rozegrać razem przy stole we "Włóczykiju" no albo ruszyć się jakoś z niego. W każdym razie chciałbym zobaczyć jakiś ruch w sesji. Właściwie nie przeszkadza mi abyście siedzieli i balowali w karczmie ale wtedy właśnie chcę to widzieć w Waszych postach. A jeżeli nie macie na to ochoty no to myślę czas ruszać w drogę.


---

- No chyba tyle z mojej strony. Jeśli coś niejasne no to pytać a jak jasne no to pisać posty
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline