Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-04-2019, 22:44   #359
Icarius
 
Icarius's Avatar
 
Reputacja: 1 Icarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputację
Klara dostała wizji i chwilę później była już w stanie nakazującym jej podróż do łoża. Eberhard o zajściu dowiedział się gdy ujrzał ją w pokoju w karczmie. Pod opieką nie odstępującego jej na krok Witolda.

- Witoldzie mogę Cię prosić na słówko?- powiedział Eberhard gdy zobaczył Inkwizytora. Gdy ten do niego podszedł przemówił szeptem. - Nie chciałbym by któryś z żołnierzy zmarł. Kończą mi się możliwości. Poproś Archanioła o pomoc. Nie oczekuje cudownych uzdrowień. Życie ludzkie chce jedynie ratować. - Eberhard uważał, że warto sprawdzić taką możliwość pomocy.
Witold pochylił się w pokornym ukłonie.
- Pomodlę się. Poproszę. Sam nie wiem czego mogę się po nim spodziewać.
Stał jednak bez ruchu. Nie chciał ewidentnie zostawiać nieprzytomnej zakonnicy.

- Mam chwilę. Na dole konają ludzie Witoldzie. Porozmawiaj z nim teraz. Powiedz, że proszę o rozmowę. Nie musisz odchodzić od Klary. Mogę jej przypilnować jeśli potrzeba. Na czas twojej modlitwy.
Witold był skołowany. Najwyraźniej chciał powiedzieć coś w stylu: “to tak nie działa…"
Jednak zamiast tego odszedł kilka kroków. Wyjął niewielki krzyż wystrugany w drewnie i po przyklęknięciu pogrążył się w modlitwie.

Po blisko dwóch minutach ciszy, w czasie których najgłośniejszy był niespokojny oddech siostry Klary w końcu Witold wstał.

- Spróbuję im pomóc. - Witold przekazał wiadomość od Archanioła. Eberhard tym razem sam się skłonił w podzięce.
- Podziękuj mu. Powiedz… nie tylko podziękuj. Pomodlę się za wasz sukces i zapytam pana co mam czynić dalej. Wkrótce dołączę do was w obozie. - zakończył ich rozmowę Eberhard
 

Ostatnio edytowane przez Icarius : 11-04-2019 o 22:51.
Icarius jest offline