Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-04-2019, 00:11   #318
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Ło państwo! Ale się porobiło Już zabieram się za odpisy.

Brilchan, nie do końca jestem pewien o jakich pudełkach mówisz
Chodzi o checkboxy w arkuszu?

Noraku, "stała się" to zbyt dużo powiedziane. Cień policjanta jest jej przestrzenią i podmiotem. Same cienie postrzega jakby w dodatkowym wymiarze. Nie chodzi tu o wymiar w sensie jakiegoś planu astralnego czy innego R'lyeh, tylko w sensie typowo fizycznym: wysokość, szerokość, głębokość i... coś jeszcze. Jest on właściwy tylko cieniom.
Jak patrzysz na cień nakładający się na cień, to widzisz cień. Tyle. Korzystając z mocy jesteś cieniem nakładającym się na cień. Poruszasz się w jego granicach, a jednocześnie, w tym dodatkowym wymiarze, istnieje między cieniami odległość. Można to sobie wyobrazić w następujący sposób: rysujesz na kartce ludzika. Następnie rysujesz ludzika dokładnie w tym samym miejscu. W 2 wymiarach ludziki się nakładają. Dodajemy trzeci wymiar i okazuje się, że pomiędzy nimi jest przestrzeń. W świecie dwuwymiarowym jej nie było. W trójwymiarowym już tak. Podobnie jest w tym przypadku.
Jeszcze raz. Cień jest przestrzenią - w jego obrębie się poruszasz - oraz podmiotem - osobnym bytem, od którego dzieli cię pewna odległość w dodatkowym wymiarze. Przy czym ten dodatkowy wymiar traktuj bardziej jak sposób na obrazowe przekazanie czegoś (jak Photoshop u Mike'a) niż jako fakt.
Jeśli chodzi o wyskoczenie z cienia, to obecnie mogę powiedzieć, że przy nacisku na granice (czyli sprawdzaniu obszaru ruchu czy ruchach przypadkowych), zachowują się one gumowo. I tutaj ponownie jest to obrazowe określenie. Jest jak mówisz, dużo rzeczy do sprawdzenia w krótkim czasie. Żeby zrobić niektóre rzeczy potrzebne są deklaracje i ich rozegranie
Jeśli chcesz spróbować ataku, to na tej deklaracji zakończ posta. Z zaznaczeniem co atakujesz.

Bardiel, między innymi i najczęściej jest tak rozumiana. Jest jeszcze np. sympatia/niechęć do innego gracza bezpodstawnie implikuje sympatię/niechęć postaci.

Mike, w tej turze rozgrywamy sekundy, więc wrzuć w poście. Nie musi być długi. I postaraj się w miarę dokładnie opisać swoje działania. Im konkretniejsza będzie twoja akcja, tym większą będziesz miał szansę.
Jak konkretnie wygląda twoja dźwignia?
https://www.youtube.com/watch?v=kJoIQz56gFo
Coś podobnego do 4:38. Tylko policjant nie ma nogi na twoich plecach i jest znacznie niżej niż ten facet. Może mieć głowę mniej więcej na poziomie twojej dłoni, może niżej.

KlaneMir, nie narzucam ograniczeń. Jeśli chcesz dać posta tylko na podstawie tego, co masz, to nie widzę problemu. Jeśli chcesz coś dograć z Grave Witch, to też nie widzę problemu
Sytuację mamy na tyle elastyczną, że mogę z wami rozegrać, a reszcie wrzucić posta.


Ludki, spokojnie. Metagra jest wtedy, gdy postać wie coś, czego nie może wiedzieć. Zdajcie się na wasz zdrowy rozsądek. Jesteście chirurgami, a gracie budowlańcem. Wiadomo, że budowlaniec nie będzie miał wiedzy chirurga. Wiadomo, że nie będziecie wiedzieć co się dzieje z Angelą i Mitrasem. I vice versa. To są bardzo grube klocki.
Jeśli coś jest wiedzą ogólną, powszechnie dostępną, to nawet nie będziemy się zastanawiać czy postacie mogą to wiedzieć, czy nie. Chodzi tylko o to, żeby nie oszukiwać.
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline