Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-04-2019, 11:11   #124
Phil
 
Phil's Avatar
 
Reputacja: 1 Phil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputację
Propozycja Nikolasa Celestiuma zaskoczyła ich. Trzeba jednak przyznać, że nie zawierała ona zbyt wielu szczegółów.

- Rozumiem, że zostaliście obarczeni ważnym zadaniem. Niemniej, macie małe szanse na złapanie złodziejki. To, jakby to obrazowo przedstawić, poszukiwanie jednej konkretnej mróweczki w mrowisku, którego nie znacie. Mam wrażenie, że możemy sobie pomóc wzajemnie, i pewne przeczucie – tu uśmiechnął się lekko – że byłaby to współpraca skuteczna i owocna. Panie Wolken, mało co dziwi mnie na tym świecie, więc i tajemniczego połączenia tych dwóch spraw wykluczyć nie mogę. Musiałbym jednak skłamać, żeby powiedzieć, że mam chociaż cień podejrzenia, że tak istotnie jest.

Świdrujące spojrzenie astrologa niepokoiło Hochmeistera.

- Ojcze Peterze, nie jesteście zwykłym kapłanem, prawda? – Nie czekając na odpowiedź zmienił temat. - Mnie zależy na skutecznym zwalczaniu choroby, która toczy te ziemie od długiego już czasu, a nie na pokazowym polowaniu na czarownice. Wiem, kto zabija ludzi w Altdorfie. Potrzebuję dowodu, że robi to w imię Khorne’a i potrzebuję go żywego, żeby z niego wyciągnąć informację o lokalizacji jego kultu w lasach wokół miasta. Jeżeli zgodzicie się to zrobić, dam wam jego nazwisko, opis i namiary na kontakt do mnie w Altdorfie. W zamian ja wykorzystam swoje możliwości, by odszukać waszą zgubę. No i oczywiście, choć to pewnie mniej istotne, za złapanie mordercy wyznaczona jest całkiem wysoka nagroda.
 
__________________
Bajarz - Warhammerophil.
Phil jest offline