Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-05-2019, 21:34   #111
Gryf
 
Gryf's Avatar
 
Reputacja: 1 Gryf ma wspaniałą reputacjęGryf ma wspaniałą reputacjęGryf ma wspaniałą reputacjęGryf ma wspaniałą reputacjęGryf ma wspaniałą reputacjęGryf ma wspaniałą reputacjęGryf ma wspaniałą reputacjęGryf ma wspaniałą reputacjęGryf ma wspaniałą reputacjęGryf ma wspaniałą reputacjęGryf ma wspaniałą reputację
Bardzo powoli, ale Tito w końcu mentalnie powrócił do rzeczywistości. Jeśli tak można nazwać zakład zegarmistrzowski na pograniczu wszechświatów i towarzystwo pająkowatego potwora ledwie z przyzwoitości starającego się ukryć pod ludzką maską, zegarmistrza w wolnej chwili montującego w swojej międzywymiarowej piwnicy mechaniczne golemy z dziecięcych kawałków ciała.

- Jakiejże to dodatkowej ceny zażądasz za naszą współpracę? Mówże, bo usycham z niecierpliwości.- Brzęczyk w głowie Tito zaczynał znów wibrować, ostrzegając przed nieznanym zagrożeniem.

Czas gierek się skończył. Tito wyciągnął niezapalonego papierosa z kącika ust, schował do paczki, paczkę schował do kieszeni. Przysunął sobie krzesło i usiadł naprzeciwko istoty, nachylił się w jej stronę. Mówił spokojnie, powoli i dobitnie. Mówił długo.

- O cenie będzie za chwilę. Zwlekałeś z udzieleniem mi informacji tak długo, że sytuacja zdążyła ewoluować. Ale po kolei, jeśli mamy współpracować, oto warunki mojej współpracy:

Po pierwsze, przejrzystość. Mówisz mi o wszystkim co dotyczy projektu. I mówisz mi o wszystkim co dotyczy mnie. Na dobry początek, dla oczyszczenia atmosfery chciałbym się dowiedzieć co próbowałeś zrobić tuż przed przybyciem węża. I co NAPRAWDĘ przedstawia i do czego służy schemat w twojej drugiej pracowni.

Po drugie. Ja wybiorę dawcę serca. Rozumiem kryterium "zabawności". Ludzie są materiałem. ale część tego materiału jest dla mnie nienaruszalna. Po świecie chodzi dość materiału-wrogów i.. po prostu materiału-materiału, by było w czym wybierać.

Po trzecie. Cena. Pytanie z którym tu przyszedłem nieco straciło na aktualności, ale nadal chcę znać odpowiedź. Wskazałem ci defekt twojego konstruktu, drogę, dzięki której go naprawisz. Jeżeli ta współpraca ma trwać dalej, chcę usłyszeć wszystko co wiesz na temat El Sombre i jego wizyty tutaj. Wiedza za wiedzę.
Moja cena dodatkowa - za wykonanie twojego zadania - chcę śmierci pewnego człowieka. Ma na nazwisko Uccoz i strzeże go banda nieprzebudzonych. Chcę go zabić, a od ciebie oczekuję każdego wsparcia jakie jesteś w stanie udzielić, by udało się to załatwić szybko, sprawnie i nie dając się zabić, co leży również w interesie naszego przedsięwzięcia.

Myślę, że negocjowaliśmy dość długo. Czas targów się kończy. Oto moja cena. Wiedza za wiedzę. Przysługa za przysługę. Co odpowiesz, Zegarmistrzu?

Tito sam nie zauważył, kiedy udzielił mu się dziwaczny styl mówienia Oszusta. Wypowiadając ostatnie słowa wstał i wyciągnął rękę w stronę dziwnej istoty. Potwora, który w jakiś pokrętny sposób wydawał mu się bliższy niż wszyscy dotychczas poznani mieszkańcy tej popieprzonej krainy czarów, w której przyszło mu teraz żyć.
 
__________________
Show must go on!

Ostatnio edytowane przez Gryf : 08-05-2019 o 22:01.
Gryf jest offline