Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-05-2019, 08:12   #44
Fenrir__
 
Fenrir__'s Avatar
 
Reputacja: 1 Fenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputację
Santorine - bardzo szkoda, że tak wyszło. Szczerze nie wyobrażam sobie, że będziemy npcować kapitana bo to istotna postać na "waszym" statku. Więc Mike, Dhratlach, Pinn - wasze postacie najbardziej pasują na postacie kapitana, ktoś chętny?

Arvelus - giganci mają minusa dużego do sprytu. Normalnie podczas modyfikacji "niewolniczej" u tricarnijczyków obniża się spryt i ducha. Dodatkowo u giganta zmniejsza się kostkę sprytu. W przypadku tworzenia postaci od nowa. Zamiast tego ma on karę do rozwoju kostki sprytu. Za startowe punkty rozwój sprytu kosztuje podwójnie. Kiepsko to rozpisałem w pliku - moja wina - na usprawiedliwienie dodam, że nie myślałem, że ktoś zechce takim kimś grać. Idąc dalej. Giganci to brutale i mordercy, nie znający norm etycznych (brak wiedzy ogólnej) bliżej im do zwierząt i jaskiniowców. Jak chcesz działać normalnie musisz rozwinąć sobie wiedzę ogólną przynajmniej na k4. Inaczej brakuje mu informacji jak poruszać się w galaktyce i społeczności. Wada "niezdara" też nie ułatwia pracy z elektroniką. Wielkie dłonie i delikatne wolanty statku albo te małe guziki na klawiaturze... Nie wiem czy będziesz zadowolony z takiej postaci. Możesz ominąć wady wydając rozwinięcia na podniesienie sprytu. Ale nieco marnujesz potęcjał militarny tej rasy. Możesz w ostateczności wydać jedno rozwinięcie by usunąć tą wadę.

EDIT:
Padło pytanie o rolę członków załogi. Pierwsza rola to fabularna stąd mechaniki nie wymagam. Pojawiają się wątki związane z członkami załogi, łatwiej o interakcje. Głównie załoga dusić się będzie w "własnym sosie", więc fabularne tło da dużo fajnej fabuły. Idealnie to wyszło podczas gry w piratów. Druga rola to spajanie załogi - tworzysz relację a to już spaja całość. Nie opuścisz okrętu ani nie spalisz go - bo masz wśród załogi kogoś swojego. Trzecia to światotworzenie - wspólnie kreujemy nasz statek bardziej nam wtedy zależy na przygodzie w którą włożyliśmy coś od siebie. Docelowo i tak wspólnie stworzymy całą załogę i będziemy ją rozwijać. Śmierć nazwanego członka załogi boli... 4 powód to zastępstwo. Jeśli nasza postać zginie bardzo łatwo przejmujemy, któregoś z załogantów i mianujemy się na odpowiednie stanowisko.

Oczywiście nie będziemy tworzyć 50 npców. Ale 20-30 bez problemu da się szybko stworzyć. Opisując najważniejsze funkcje na statku.
 

Ostatnio edytowane przez Fenrir__ : 11-05-2019 o 09:11.
Fenrir__ jest offline