Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-05-2019, 12:13   #7
SWAT
 
SWAT's Avatar
 
Reputacja: 9910 SWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputację
Broń ciężka to broń typu CKM, RKM, wyrzutnie wszelkiego typu, broń stacjonarna wszelkiego typu etc.
Broń miotana - łuki, kusze, proce itp.

Pierwsza pomoc spowalnia zgon, ale nie leczy z chorób i trucizn. Na polu walki możesz nie mieć czasu na pełen zabieg chirurgiczny, wtedy używa się pierwszej pomocy.
Leczenie to z kolej dłuższy proces, praco i czasochłonny, ale po zakończeniu leczenia pacjent zdrowieje.
Medycyne naturalną można przyrównać do alchemii. Głównie chodzi o warzenie przydatnych dopalaczy (czy to do picia, czy wciągania to już zależy od twórcy) ale też i trucizn wszelkiej maści oraz antidotum. Typowy eliksir uzdrawiający jak w fantasy w tym świecie nie istnieje. Ale polana odpowiednimi specyfikami rana szybciej się zagoi, a żołnierz pod wpływem danego dopalacza będzie miał szybszy refleks.

Nauki ścisłe to podejście do nauki od strony teoretycznej.
Technika to znowu podejście od strony praktycznej, inżynieryjnej bym rzekł. Naukowiec nie równa się inżynier i na odwrót. Dziedzinę nauki i techniki pozostawiam do wyboru graczom.
Naprawa czyli rozbieranie pewnych rzeczy żeby naprawić drugie. Podejście do sprawy bardziej mechanicznie. Przykład: mechanik naprawi samochód, ale żeby taki zbudować od zera trzeba mieć większe pojęcie, a żeby inżynier mógł taki zbudować.
 
__________________
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
SWAT jest offline