Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-05-2019, 13:31   #1
Googolplex
 
Googolplex's Avatar
 
Reputacja: 1 Googolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputację
Wu Xia (albo Wuxia jak kto woli)

Od pewnego czasu, chodzi mi po głowie sesja w klimatach Wu Xia (dla nieznających tematu filmik w spoilerze oddający ten klimat).
[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=_o6-0AHnfXA[/MEDIA]
Tak, on lata na mieczu, to dość normalne.


Założenia są dość proste i bardzo sztampowe, gracze wcielają się w świeżo przyjętych uczniów w jednej z licznych szkół dla przyszłych nieśmiertelnych (tak w tym świecie przez trening ciała i ducha można zostać niemalże bogiem).
Każdy z graczy jest z jakiegoś powodu wyjątkowy, a to ma wysoką pozycję, a to niezwykły talent, a to jest niesamowicie bogaty (stać go na suplementy ), a to jakiś super-duper-mega-mistrz wziął go pod swoje skrzydła i szkoli ukradkiem, albo po prostu nie jest to jego pierwsze życie i zachował wspomnienia poprzedniego. Tak czy inaczej, już na starcie gracz wyrasta ponad przeciętność.
Kolejnym założeniem jest specyficzny system wartości. Tu aby żyć w społeczeństwie (a więc aby uczęszczać do wspomnianej szkoły) konieczne jest przestrzeganie zasad społeczeństwa. Dla wielu hierarchia jest prosta klan > rodzina > gracz, dla niektórych dodatkowo ponad klanem jest jeszcze sekta (nie do końca religijna, raczej filozoficzna).
W tym świecie reputacja jest bardzo istotna, jednak dzieli się na tą oficjalną (co Ci udowodniono) oraz nieoficjalną (co o tobie myślą ludzie), a najważniejsze dla reputacji jest by postępować honorowo (co nie jest tożsame z byciem dobrym). Więcej o honorze kiedy, jeśli w ogóle będzie zainteresowanie tematem.
Siła, siła jest ważna, główną zasadą świata jest iż silny pożera słabego (w przenośni albo dosłownie, zależy od okoliczności). Jak jesteś silny wiele rzeczy ujdzie Ci na sucho, jak jesteś bardzo silny możesz zmusić świat by zaakceptował prawa które Ty stanowisz. I w końcu jak jesteś silny to ludzie ciągną do Ciebie, może chcą znaleźć bezpieczną przystań w twoim cieniu, może chcą Cię wykorzystać do swoich celów, a może po prostu chcą podążać twymi śladami by również osiągnąć to co Ty.

I to tak pokrótce zarys tego co pragnę poprowadzić/współprowadzić.
No bo właśnie, w związku z tym, że jestem mną szukam też współmisia który(a) będzie gwarancją, że sesja się nie skończy po 3-4 kolejkach.
Do wymogów względem współmisia zaliczają się tylko chęci (DUH!), wczucie w klimat, tolerowanie szopów, oraz mile widziana sumienność której mi brak.

Historii świata, opisu fabularnego na razie nie daję, nie ma co strzępić języka (klawiatury/palcy) jeśli nie będzie zainteresowania.

W kwestii mechanicznej, tak jak najbardziej będzie, w tej chwili najatrakcyjniejsza wydaje mi się OpenLegends bo jest prosta, daje MG prawo interpretacji wyników rzutu kością, daje graczom swobodę, jest na licencji open-source, bo mi się podoba (swoboda magii porównywalna z tą z Maga Wstąpienie, a ja lubię magię jakkolwiek by jej nie nazywać).

Uwaga odnośnie ankiety, macie dwie opcje, jak ktoś nie jest zainteresowany to po prostu nie wybiera żadnej, mnie naprawdę nie obchodzi jak wiele osób nie-jest-zainteresowanych, obchodzą mnie tylko Ci którzy chcą spróbować sesji w świecie Wu Xia (to nie nazwa świata ).

Pewnie o czymś zapomniałem, ale to wyjdzie w praniu w tej sondzie (albo nie wyjdzie jeśli olejecie sprawę )
 
Googolplex jest offline