Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-05-2019, 22:35   #359
shewa92
Kowal-Rebeliant
 
shewa92's Avatar
 
Reputacja: 1 shewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputację



- Zanim zaczniemy, poczekaj, muszę rzucić na Ciebie urok. - powiedział cierpko do Rufusa, choć po chwili puścił mu niezauważalnie dla reszty oczko. - Dobra, to jak to się robi? - spytał półorka. Gdy zasady zostały wytłumaczone i Jace z pomocą półorka ustawił poprawnie rękę dodał - Tylko bądź delikatny, to mój pierwszy raz. - czym wywołał salwę śmiechu wokół stolika.
- Nie martw się, nic Ci nie zrobię. Zaczynamy? - Rufus był wciąż zaskoczony wyzwaniem psionika, ale nie tracił dobrego humoru. Gdy tylko Mikel dał im sygnał, bez wysiłku pokonał Jace'a, wywołując kilka parsknięć. Półork był jednak niezadowolony.
- Nie, to za łatwe było, i nawet nie sprawiłeś, że się własną ręką po głowie biłem czy co. Zróbmy dogrywkę, ale tym razem pokaż, na co cię stać - powiedział z pewnością.
Mikel lekko zaskoczony wynikiem pojedynku dosyć entuzjastycznie przyjął propozycję zwycięzcy.
-No cóż… Skoro aktualny mistrz sam nalega na rewanż, chyba musimy przychylić się do tej prośby. Co Wy na to? - zapytał zebranych, na co uslyszał kilka pelnych ciekawości potwierdzeń. W myślach zaś przekazał Jace'owi. ~ Być może się myliłem.~
- To znaczy, że mogę Cię bezkarnie kopać po kostkach? - spytał psionik ignorując myśli sędziego. Rozcierał rękę, która dość mocno i zdecydowanie zbyt szybko uderzyła o blat i ustawił ją ponownie.
- Ale flaszkę zatrzymuję! - zastrzegł Rufus - I tak nie pijesz - dodał z uśmiechem, chwytając dłoń Jace'a.
- Jak wypijesz moje zdrowie - Beleren przytaknął. Tym razem pojedynek był zupełnie inny. Wszystkim poza Laurą wydawało się, że psionik nic nie zrobił, jednak tym razem obaj mężczyźni naprężali mięśnie w równym wysiłku.
- RAAAAAGH! - Jace z impetem uderzył pięścią Rufusa w stół, ku zdziwionym i entuzjastycznym okrzykom oglądających. Półork roztarł dłoń, pod czym podał ją zmęczonemu Belerenowi z uśmiechem.
- Prawie cię miałem. Musisz mnie nauczyć takich sztuczek. -
- Uważaj, bo wezmą Cię za dziwaka. - wysapał psionik ściskając prawicę Rufusa.
- Ich problem, nie mój - wyszczerzył się półork.
- Zatem zobaczymy co da się zrobić. Dzięki - Nadal dyszał ciężko po nadludzkim wysiłku.
- No panowie! Nie mamy rozstrzygnięcia! Minuta przerwy i walka rozstrzygająca? - Mikel pytającym wzrokiem spojrzał na Laurę, a ta w odpowiedzi posłała mu kpiące spojrzenie, mówiące "A jak ci się wydaje?".
- No nie wiem - wysapał - wygrałem bo kopałem po kostkach. - uśmiechnął się.
- Mi już wystarczy na dzisiaj, dajcie się napić! - krzyknął Rufus, domagając się trunków.
- Gratuluje zwycięstwa. - Jace wyciągnął rękę w kierunku półorka, który uścisnął ją zadowolony. Zaraz też pojawiło się kilku innych silnorękich, chcących sprawdzić się w starciu z Belerenem. Psionik zauważył, że niepewność i niechęć, która wyczuwał od nich przez tyle lat, gdzieś zniknęła.
Mikel nie bardzo wiedział, do począć w tej sytuacji, a coś zrobić musiał. W końcu był sędzią na tych zawodach.
-No cóż.. - zaczął niepewnie. -W związku z tym, że nasi waleczni Panowie nie kwapią się do dogrywki, musimy chyba odwołać się do zasad. Naszym nowym mistrzem zostaje Rufus! Brawa dla niego!- odczekał chwilę, by tłum zdążył się uspokoić i dodał -Brawa również dla Jace'a bo dokonał dziś czegoś, czego nikt się po nim nie spodziewał! - mając na uwadze wcześniejszą rozmowę z Kharrickem postanowił zdobyć się na gest dobrej woli i przemilczał, jak psionik tego dokonał. W wolnej chwili, pomiędzy gratulacjami, złapał jeszcze Rufusa i szepnął mu - Ciesz się brzydalu. W przyszłym roku ja też startuję.
- I dostaniesz łomot! - zapewnił go półork.
-Na pewno paskudku, na pewno! Dobra lecę na moje zawody! - zostawił byłego nauczyciela z kolejką chętnych do gratulacji i napitku.
 
__________________
Potrzebujesz pomocy z kartą do Pathfindera lub DnD?
Zajrzyj do nas!
shewa92 jest offline