Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-06-2019, 10:37   #4
Koime
 
Koime's Avatar
 
Reputacja: 1 Koime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputacjęKoime ma wspaniałą reputację
Witam pierwszego śmiałka!

EDIT: Witam również odważną poszukiwaczkę przygód i kłaniam się nisko

Poniżej odpowiedzi na pytania

Cytat:
Napisał Zormar Zobacz post
1. Czy w tej krainie na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat miały miejsce jakieś większe wydarzenia pokroju wojny, zarazy, magicznego fenomenu itp.?
Rzeczywiście nie powinienem bronić wam dostępu do informacji, lecz pozostaję przy podejściu, że wiedza lokalna zależeć będzie od wyniku testu na History. Informacje te zostaną jednak dostarczone już w trakcie rekrutacji przez PW. Postać otrzyma advantage lub disadvantage do testu w zależności od szczegółów zawartych w jej historii (np. podróżnik, który dopiero co dotarł do Makarydii z odległej krainy, otrzyma disadvantage do rzutu). Mam nadzieję, że stworzy to kilka ciekawych sytuacji, gdzie jedni gracze będą mieć możliwość opowiedzenia innym o panującej sytuacji i legendach

Cytat:
Napisał Zormar Zobacz post
2. Jak prezentuje się sytuacja demograficzna oraz społeczna? Które rasy są najpospolitsze oraz jak wyglądają najogólniej mówiąc relacje między nimi? Np. kogo obawiają się prości ludzie, a kogo uważają za błogosławionego? Jak zorganizowane jest społeczeństwo (np. podział feudalny? Kastowy? Co decyduje o położeniu na drabinie społecznej (np. urodzenie, pieniądze, magiczne moce?)?
Tutaj mogę uchylić nieco rąbka tajemnicy:
W Nul Agbar występuje przewaga ludzi. Kolejną liczną grupę społeczną stanowią halflingi, półorki i dragonborn. Elfy, krasnoludy, gnomy są przeważnie podróżnymi z innych krajów i handlarzami. Na ulicach można również spotkać Yuan-Ti czystej krwi.
Jak zaznaczyłem już w rekrutacji Tieflingi są dyskryminowane i wzbudzają lęk. Obecność Tabaxi jako gościa w domu lub sklepie, uznawana jest za dobrą fortunę.
W Makarydii panuje Kalifat. Sułtan jest najwyższym władcą, a tytuł ten jest dziedziczony. Najwyższymi urzędnikami i doradcami sułtana są wezyrowie. Po nich zaś znaczną władzę sprawują lokalni pasze (paszowie? pachy?!), którzy z ukrycia pociągają za polityczne sznurki i wciąż walczą między sobą o wpływy w kraju. Tytuł paszy można zdobyć (lub nawet kupić), posiadając znaczące wpływy na dworze sułtana.
Niektóre miasta Makarydii nieoficjalnie wyłączone są spod władzy Kalifatu, a rządy sprawują tam kapłani.
Niewolnictwo jest w Makarydii dozwolone, lecz niewolnicy są bardzo dobrze traktowani.

EDIT: Zapomniałem dodać, że częstym widokiem są również genasi powietrza i ognia.

Cytat:
Napisał Zormar Zobacz post
3. Jak postrzegana i powszechna jest magia?
Magia jest zjawiskiem w miarę powszechnie spotykanym, ale dostępna głównie dla bogatych. Bardzo rzadka i ceniona jest magia druidyczna. Czary pozwalające na podróżowanie pomiędzy wymiarami, niemal nie występują, a w niektórych miejscach używanie takich zaklęć karane jest śmiercią. Z uwagi na obawę przed magią wieszczenia, niektóre obszary w Nul Agbar chronione są specjalnymi wardami, dającymi nieco dyskrecji (obszary te są odpowiednio oznakowane). Paszowie i możni kupcy również zaopatrują się w takie zabezpieczenia.
Skoro już zostałem pociągnięty za język (:P), zdradzę jeszcze, że jeśli ktoś zostanie przyłapany na korzystaniu z magii iluzji lub oczarowania, aby coś ukraść lub oszukiwać podczas transakcji handlowych, będzie podlegał karze więzienia, lub chłosty.

Cytat:
Napisał Zormar Zobacz post
4. Jakie są najbardziej znane oraz powszechne niebezpieczeństwa w krainie (np. potwory)?
Największym niebezpieczeństwem są pustynia i sztylet w plecach

Cytat:
Napisał Zormar Zobacz post
5. Czy w stolicy działają jakieś mniej powszednie organizacje? Przez powszednie rozumiem takie standardowe grupy jak np. gildia złodziei, zabójców, bogacze itp.
Wiedza ta zależeć będzie od wyniku rzutu na History. Z uwagi na to, że jestem w miarę elastyczny jeśli chodzi o światotworzenie, z chęcią rozważę wasze propozycje organizacji i wybiorę najlepsze
 

Ostatnio edytowane przez Koime : 09-06-2019 o 11:03.
Koime jest offline