Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-06-2019, 11:10   #6
Zormar
 
Zormar's Avatar
 
Reputacja: 1 Zormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputację
Cytat:
Rzeczywiście nie powinienem bronić wam dostępu do informacji, lecz pozostaję przy podejściu, że wiedza lokalna zależeć będzie od wyniku testu na History. Informacje te zostaną jednak dostarczone już w trakcie rekrutacji przez PW. Postać otrzyma advantage lub disadvantage do testu w zależności od szczegółów zawartych w jej historii (np. podróżnik, który dopiero co dotarł do Makarydii z odległej krainy, otrzyma disadvantage do rzutu). Mam nadzieję, że stworzy to kilka ciekawych sytuacji, gdzie jedni gracze będą mieć możliwość opowiedzenia innym o panującej sytuacji i legendach
Tylko zauważ, że ja nie pytam o sprawy lokalne pokroju "jedna rodzinka umarła na dziwną chorobę", a o sytuacje/wydarzenia na szczeblu krajowym/globalnym. O takich rzecz wieści niosą się bardzo szybko, szczególnie w takich krajach ala arabskich, ponieważ mieszkańcy stłoczeni są w osadach, a nie rozsiani po całym terytorium (ponieważ jego większość to niezdatna do życia pustyni). Może więc jednak zdradzisz? Postać raczej powinna wiedzieć coś o np. wojnie kiedy co drugi sąsiad na niej mógł być :P

Cytat:
Tutaj mogę uchylić nieco rąbka tajemnicy:
W Nul Agbar występuje przewaga ludzi. Kolejną liczną grupę społeczną stanowią halflingi, półorki i dragonborn. Elfy, krasnoludy, gnomy są przeważnie podróżnymi z innych krajów i handlarzami. Na ulicach można również spotkać Yuan-Ti czystej krwi.
Jak zaznaczyłem już w rekrutacji Tieflingi są dyskryminowane i wzbudzają lęk. Obecność Tabaxi jako gościa w domu lub sklepie, uznawana jest za dobrą fortunę.
W Makarydii panuje Kalifat. Sułtan jest najwyższym władcą, a tytuł ten jest dziedziczony. Najwyższymi urzędnikami i doradcami sułtana są wezyrowie. Po nich zaś znaczną władzę sprawują lokalni pasze (paszowie? pachy?!), którzy z ukrycia pociągają za polityczne sznurki i wciąż walczą między sobą o wpływy w kraju. Tytuł paszy można zdobyć (lub nawet kupić), posiadając znaczące wpływy na dworze sułtana.
Niektóre miasta Makarydii nieoficjalnie wyłączone są spod władzy Kalifatu, a rządy sprawują tam kapłani.
Niewolnictwo jest w Makarydii dozwolone, lecz niewolnicy są bardzo dobrze traktowani.
A co z genasi?

Cytat:
Magia jest zjawiskiem w miarę powszechnie spotykanym, ale dostępna głównie dla bogatych. Bardzo rzadka i ceniona jest magia druidyczna. Czary pozwalające na podróżowanie pomiędzy wymiarami, niemal nie występują, a w niektórych miejscach używanie takich zaklęć karane jest śmiercią. Z uwagi na obawę przed magią wieszczenia, niektóre obszary w Nul Agbar chronione są specjalnymi wardami, dającymi nieco dyskrecji (obszary te są odpowiednio oznakowane). Paszowie i możni kupcy również zaopatrują się w takie zabezpieczenia.
Skoro już zostałem pociągnięty za język (:P), zdradzę jeszcze, że jeśli ktoś zostanie przyłapany na korzystaniu z magii iluzji lub oczarowania, aby coś ukraść lub oszukiwać podczas transakcji handlowych, będzie podlegał karze więzienia, lub chłosty.
Hmm... Sułtan posiada jakieś oddziały wojskowe skupione na magii? Np. oddział magów bojowych lub coś w tym guście?

Jeszcze może tak w jednym dwóch zdaniach o najbliższych sąsiadujących państwach/krainach i relacjach z Makarydią?

EDIT: Dozwolone jest stworzenie autorskich zaklęć?
 

Ostatnio edytowane przez Zormar : 09-06-2019 o 11:17.
Zormar jest offline