Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-06-2019, 14:58   #2
Selyuna
 
Selyuna's Avatar
 
Reputacja: 1 Selyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputację
Oczywiście zapomniałam napisać o formach rozgrywki, czyli rzeczy dość ważnej, jak i o tempie.
Do tej pory prowadziłam dużo przez google docs i komunikatory tekstowe, z ładnym (obowiązkowym!) formatowaniem takich rozegranych fragmentów i przeklejaniem ich na forum; część scen była też rozgrywana przez posty w temacie.
Osobiście lubię jak dialogi są dynamiczne i nie ma w nich rozwlekania wątków. Czasem jest potrzeba zagrania jakiejś luźniejszej scenki, chociażby i pomiędzy samymi postaciami graczy, zapoznawania się - nie mam nic przeciwko, sama lubię, byle by to nie stopowało ogólnej przygody czy innych graczy, więc staram się aby takie scenki dialogowe działy się raczej w przerwie pomiędzy przygodami, gdy jest jakiś downtime w sesji.
Chciałabym też żeby funkcjonował, poza tematem na komentarze do sesji tutaj, jakiś czat np na discordzie do pogadania. Na pewno będzie potrzebny na samym początku sesji, gdy będziemy potrzebowali dogadać sobie, jakie relacje panują między "rodzeństwem", czy macie jakieś pomysły na bardziej szczegółowe powiązania, gdzie postać mogła przebywać itd.

Natomiast bardzo pilnuję tego, żeby osoby będące online częściej i dłużej nie dominowały graczy, którzy nie piszą tak często. W przypadku sceny dialogu bez MG zazwyczaj stosuję zasadę 24 godzinnej kolejki, tzn gdy kolejka się rozpoczyna, i gracz A napisze posta, może napisać kolejnego albo gdy 1. wszyscy gracze już odpisali 2. minęło 24h i jest nowa tura. Gdy w scenie obecni są NPCe czasem pozwalam sobie odpisać w trakcie kolejki, dla dynamiki.
Muszę jeszcze przemyśleć czy w scenach walki będę stosować podręcznikową mechanikę co do joty, pewnie ją jakoś dostosuję do gry online tak jak zawsze.
Poza scenami czysto dialogowymi zazwyczaj stosuję kolejkę 3 lub 4 dni na odpis graczy po odpisie MG.

EDIT:
Bardzo proszę o zgłoszenie tutaj w temacie po wysłaniu konceptu i chociażby krótkie informacje nad czym się pracuje lub co się wysłało, tak żeby inni zainteresowani wiedzieli nad czym trwają prace i żebyście się nie dublowali w konceptach .
Otrzymałam już pierwszy koncept, bardzo mi się podoba, czekam na więcej
 
__________________
~~cial agus neart~~

Ostatnio edytowane przez Selyuna : 14-06-2019 o 17:14.
Selyuna jest offline