Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-06-2019, 18:43   #7
Selyuna
 
Selyuna's Avatar
 
Reputacja: 1 Selyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Aro Zobacz post
Jak definiujesz zaburzenia, tak z czystej ciekawości
To głębszy temat. Ogólnie to trzymam się klinicznych a nie potocznych definicji, ale fikcyjną postać trudno diagnozować, więc raczej chodzi o to jak to może wpłynąć na jej działania i relacje z otoczeniem i innymi, niż klasyfikowanie tego wg najnowszego ICD / DSM.

Plus w tym settingu mamy też koncept Maruderów i Upadłych. Niejednokrotnie jako MG dostawałam karty magów Tradycji które wyglądały na kandydatów na ścieżkę Zstąpienia - a ja prowadzę postaciom dobrym, nie chcę nikomu zabierać postaci w trakcie gry gdy przekroczy pewną granicę, dla Przebudzonego fatalną.

Cytat:
Napisał Aro Zobacz post
O, inkluzywna sesja bardzo na plus, ale ta totalna tolerancja w Świecie Mroku jakoś do mnie nie za specjalnie przemawia. Zwłaszcza że to lata 80 i "civil rights movement" zaczyna dopiero raczkować, Apartheid dalej się trzyma, Zimna Wojna trwa, itp., itd. Trochę mi to tutaj zgrzyta. Wiadomo, ma się grać przyjemnie wszystkim i nie każdy lubi takie wątki, ale podchodzi mi to tutaj pod moralne wybielanie. A nie o to - przynajmniej dla mnie - w Świecie Mroku chodzi.
To kwestia preferencji odnośnie tego co chcę grać i jakie wątki poruszać. Nie twierdzę że w społeczności Śpiących nie ma tych rzeczy - nie chcę tego eksplorować, ani brać postaci graczy które mają którekolwiek z tych uprzedzeń.
Zresztą od tego jest x card właśnie. Bo coś się mimo wszystko może pojawić.

Grałam i prowadziłam już dużo sesji gdzie sama takie wątki - i ich konotacje, zmaganie się z uprzedzeniami itd - poruszałam. Tym razem po prostu nie mam na to ochoty, zwłaszcza że zaprosiłam do udziału w rekrutacji kilka osób które lubię i które też niekoniecznie mają na to ochotę.

Nie silę się też na przesadne odwzorowanie historyczne epoki i miejsc czy zdarzeń z historii. To setting, dekoracja, umowne realia, mój świat Maga Wstąpienie nie jest naszym światem, w takich realiach chcę opowiedzieć razem z graczami historię.

Z tego mojego opisu i zahaczek wyżej powinno wyzierać to, że chcę bardziej opowiedzieć historię o społeczeństwie magów w momencie kryzysu i tuż po, o zachwianiu starego porządku, upadku tego co było, a nie o tym co wymieniasz jako kolor epoki. Lubię też poruszać wątki relacji czy trudnych wyborów, ale zobaczymy co się po zgłoszeniach urodzi, bo w konceptach próbuję się też dopatrywać tego co gracze chcą grać takimi postaciami.
 
__________________
~~cial agus neart~~

Ostatnio edytowane przez Selyuna : 14-06-2019 o 22:08.
Selyuna jest offline