Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-07-2007, 18:35   #1
Yaneks
 
Yaneks's Avatar
 
Reputacja: 1272 Yaneks ma z czego być dumnyYaneks ma z czego być dumnyYaneks ma z czego być dumnyYaneks ma z czego być dumnyYaneks ma z czego być dumnyYaneks ma z czego być dumnyYaneks ma z czego być dumnyYaneks ma z czego być dumnyYaneks ma z czego być dumnyYaneks ma z czego być dumnyYaneks ma z czego być dumny
[autorski][Harry Potter] To jest życie!

Witam.

Chcę poprowadzić sesję, której jeszcze na tym forum chyba nie było. Otóż jest to sesja osadzona w świecie J.K. Rowling Harry Potter.

Na początku będzie ona polegać na rozwiązywaniu szkolnych sporów i takich tam mniej znaczących rzeczy, oraz przede wszystkim - nauce. Tak więc pierwsza część sesji będzie polegała na wprowadzeniu graczy do systemu. Zanim na dobre rozpoczną rozgrywkę, dogłębnie poznają mechanikę.

Oto, jak tworzyć karty postaci:
Imię i nazwisko:
Wiek:
Krew: Mugolska, połowiczna, czysta
Dom: Hufflepuff, Ravenclaw, Gryffindor, Slytherin
Wyposażenie: różdżka (długość, składniki), książki (używane, czy nie używane), zwierze (kot, sowa, żaba, szczur). MIOTEŁ nie dopuszczam.
Specjalizacja (nauka poszczególnych zaklęć/eliksirów trwa 50% krócej):
Eliksiry, transmutacja, zaklęcia i uroki, obrona przed czarną magią, czarna magia, zielarstwo,
Tyle na początku.

Mechanika gry.
Poziom magii: na początku 1, ponieważ gracze nie znają zaklęć. Na każdym roku Hogwartu gracze otrzymują +1 poziom. Później można go ulepszać poprzez naukę potężnych zaklęć. Od tego poziomu zależy, jak silne zaklęcia może postać używa. Np. do zaklęcia Wingardium Leviosa potrzeba 1 poziom magii, a na zaklęcie Avada Kedavra potrzeba 20.
Zawód: Na początku uczeń
Zdawanie egzaminów: Tutaj trochę bardziej złożone. SUMy liczy się: 5 (poziom magii) + ilość znanych przez graczy zaklęć z danego przedmiotu + znajomość teorii gracza z danego przedmiotu + k100. Wtedy liczę procent. Wygląda to tak:
5 + 10 (zaklęcia) + 20 (max. procent znajomości teorii) + 38 (los) = 73% Gracz zdał suma z transmutacji na 73% czyli zadowalający. Ilość znanych zaklęć to ze wszystkich przedmiotów oprócz eliksirów.
To tyle z mechaniki

Zaklęć można się uczyć tylko ze swojego rocznika. Gracz może znać zaklęcie od 0% do 100%. Każda godzina ćwiczeń daje 10% na zaklęcia proste, 5% na zaklęcia o średnim poziomie trudności, 3 na trudne oraz 1 na bardzo trudne.

Sesję będę prowadził inaczej, niż inne. Stawiam na rozbudowane opisy, styl ponad treść.
Od graczy wymagam wysokiej frekwencji (min. 1 post dziennie). Jeżeli gracz nie odpowie 3 dni z rzędu, zostaje usunięty z gry, a ja otwieram rekrutację uzupełniającą.


Zapraszam do gry!


PS:
Nie mam określonej liczby graczy, gdy uznam, że wystarczy, to napiszę. Jednak minimum 3 postacie. Gracze nie znają się ze sobą, ale pod koniec 1 roku będą znać się jak łyse konie
 
Yaneks jest offline