Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-06-2019, 11:18   #218
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Tura 15 - 2519.VII.33; ranek

- Oki, doki, mój post jest :> Jeśli chodzi o termin powiedzmy na wrzucenie postów to do cz. 04.VII.



Stan Zdrowia:

Gabrielle 12/12; zdrowa (0); (75 PD)
Karl 14/14; zdrowy (0); (-70 PD)
Bernard 14/14; zdrowy (0); (115 PD)
Tladin 15/15; zdrowy (0); (-50 PD)
Klaus 10/10; zdrowy (0); (50 PD)


PD



- Kerm i Driada po 10 PD, Zara 5 PD za ładne docowanie scenek i dialogów.

- Kerm, Zara i Driada po 5 PD za właściwe wykorzystanie zielonej nocy.

- Gladin 5 PD za zadbanie o wyspanie swojej postaci.

- Driada 5 PD za zainteresowanie się kazamatową sprawą.




Omówienie




- Oki, doki. Porzucałem BG i BN na kacowe (oprócz Tladina) na te hulanki i swawole po nocy. No niestety wszyscy zdali więc no nie mogłem się kacowymi opisami poznęcać nad postaciami... No może następnym razem Czyli wszyscy wstają rano bez przykrych konsekwencji. Z mechy Karlowi i Bernardowi wykulałem średni sukces a dziewczynom mały sukces. Czyli nikt nie ma modyfikatorów ujemnych do testów.

- Z pogody zaś wykulała mi się bura mgła i ciepło na zewnątrz. Czyli byłoby całkiem przyjemnie no ale ta bura mgła wygląda dziwnie i podejrzanie. Kto z Wolfenburga (Bernard, Raina) to kuma, że czasami jest taka mgła no i jest dziwna czyli podejrzana czyli to zły omen. Dla reszty jest to standardowo podejrzany a więc zły omen

- A poza tym święty spokój przy śniadaniu. Śniadanie takie jak zwykle we "Włóczykiju" czyli smaczne i syte. Nie to co w jakichś przydrożnych karczmach więc radzę się nasycić i nacieszyć póki jeszcze jest okazja

- Przy śniadaniu jest czwórka BG a do tego Laura, Raina i Lotar. Pod koniec scenki do stołu podchodzi Maruviel i gada chwilę z Rainą. Po powrocie Raina rzuca propozycją questa.

- A poza tym coś co rzuciło mi się w oczy akurat przy kawałku Karla no ale właściwie dotyczy to całości sesji więc na wszelki wypadek powiem tak ofiszial. Macie dość marne szanse, że ktoś rzuci całe swoje dotychczasowe życie, sprawy, biznesy i bliskich aby podążyć z BG na skraj znanego świata ot, tak za ładne oczy. Sami wiecie jakie BG mają motywacje aby podjąć się tej wyprawy. Prywatny biznes + dobrze płatna praca + ogromna nagroda w wypadku sukcesu tej wyprawy. Więc informuję Was, że reszta świata miewa podobne motywacje Więc może się zdarzyć, że komuś będzie po drodze, będzie miał podobny biznes ale standard to kasa. Kasa czyli punkty zasobów (pz) z mechy. Możecie wejść w rolę mini szefów i wynająć kogoś w imeniu ratusza albo póki jesteście względnie blisko owego ratusza zagadać aby ratusz wynajął kogoś tak samo jak BG. I można oczywiście kombinować aby to jakoś obejść i ktoś przyłączył się czasowo czy na trwałe do Drużyny z własnej woli albo po jakiejś promocyjnej cenie no ale to już właśnie trzeba by coś pokombinować i wykazać się jakimś zainteresowaniem i pomocą dla takiej postaci.

- I jw jeszcze ze złotem/kasą a zasobami. W grze, fabularnie używa się systemowych pieniędzy czyli miedziaków, srebra i złota. Bo w świecie gry jakieś punkty zasobów nie istnieją. Ale my, metagrowo, z mechy, rozliczamy się w punktach zasobw (pz). Dostajecie zaliczkę, wypłatę czy kupujecie albo sprzedajecie coś za pz. Ale w grze, fabularnie, są to jakieś grosze, srebrniki czy inne karliki.

- A tu podaję zbiorczą KP Drużyny. Lepiej sprawdźcie czy detale są w porządku by potem płaczów i żali nie było, że MG coś krzywi spisał z k6 KP A mnie łatwiej kulać i sprawdzać w jednym excel niż po latać po k6 KP więc zwykle wszystko załatwiam w jednym. No a tu jest link:

https://docs.google.com/spreadsheets...gid=1636338704


- Mam nadzieję, że w grze nie pojawi się żadna metagra na temat znajomości statów innych postaci Bardzo nie lubię metagry, uprzedzam zawczasu Ta wspólna KP jest właśnie metagrowa i jest dla MG i Graczy a nie dla postaci, dla wygody i klarowności

- W zakłądce "Drużyna" macie staty BG, kuców i na dole BN-ów. Na razie są tam Laura, Maruviel i Raina oraz zwykły robotnik/tragarz Podane dla orientacji i głównie po kosztach wynajmu. Umsy specowe to taki skrót myślowy w czym postać się specjalizuje i w czym nie jest kiepska a nie wszystkie skille jakie ma. Po prostu nie chciało mi się robić detalicznej KP jak dla BG No i to wszystko tak z mechy, zwłaszcza po kosztach no a fabuła to swoją drogą.

- Co do wydawania PD-ków. Bo Zara się już dochrapał na 100+ więc ma na co wydawać. Zwykle nie mam oporów przed wydawaniem PD o ile postać coś robiła i kulała w danej materii. No ale za każdym razem gdyby ktoś, chciał sobie coś wykupić no to proszę mi zgłaszać i zobaczymy co da się z tym zrobić.

- A fabularnie postacie są przy śniadaniu albo po. Macie okazję pointegrować się ze sobą w towarzystwie, pogadać, poplanować no i udać się załatwiać te czy inne sprawy.


---


- No i chyba tyle z mojej strony. Jeśli ktoś ma jakieś pytania czy uwagi no to pisać
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline