Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-06-2019, 12:12   #258
MatrixTheGreat
 
MatrixTheGreat's Avatar
 
Reputacja: 1 MatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputację
Faktycznie opis suggestion jest mało precyzyjny w określeniu na jak dużo pozwala, więc dużo w tej kwestii zależy od mistrza gry, chociaż trafiłem raz na zaproponowany przez Wizardów przykład użycia suggestion w trakcie walki w oficjalnym module.

Spoilery do epizodu 3. Rise of Tiamat

Przy opisie jednego z "pokoi" w grobowcu, w którym zamieszkały yuan-ti, znajduje się taki fragment:

Cytat:
The [yuan-ti] malisons also use suggestion spells to tell characters that a fellow party member has been replaced by a yuan-ti spy and should be attacked.



Oprócz tego znalazłem też przykład w jednym z Dungeon Magazin'ów, gdzie przeciwnik rzucał suggestion, próbując wmówić postaci, że jest sparaliżowana i nie może się ruszać - choć to było AD&D to myślę, że też całkiem logiczne by to było w przypadku 5e.
 
MatrixTheGreat jest offline