Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-07-2019, 18:44   #12
Bardiel
Interlokutor-Degenerat
 
Bardiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Bardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputację
Dziękuję wszystkim za opinie!

Żeby uściślić parę spraw:

1) Warhammer 2 odpada z dwóch powodów. Pierwszy: nie mam kompletnie pojęcia o tym systemie poza tym, że są orkowie i ludzie i przypomina mi to Warcrafta 3. A sesji nie może prowadzić MG, który nie ma pojęcia o systemie, w którym gra.
Drugi powód: wolę tworzyć własny, autorski świat. Nie lubię być ograniczany przez cudze światy.

2) Choć sesja opierałaby się na storytellingu, zapewne stworzę jakieś podstawy mechaniki i wprowadzę pewien element losowości.
Niemniej rzucanie kośćmi "na wszystko" to zdecydowanie nie mój styl prowadzenia - jak ktoś jest fanem tego to lojalnie uprzedzam.

3)
Cytat:
Napisał Wisienki Zobacz post
Pomysł mi się podoba - chodzi za mną pomysł na postać wdowy, karczmarki lub chłopki obrabiającej kawałek ziemi która próbuje związać koniec z końcem przy pomocy dzieci.
Właśnie takie postaci to będzie miód dla tej sesji. Chodzi o stworzenie pełnokrwistej, wiejskiej społeczności pełnej typowych dla niej problemów. I czasem też nietypowych.

4)
Cytat:
Napisał Lynx Lynx Zobacz post
Wioska w założeniu to będzie typowa rolnicza, czy byłoby miejsce na jakiegoś partacza piwowara, czy kowala? XD
Zdecydowanie nie zależy mi na tym, aby każdy tylko orał ziemię, bo wśród graczy trzeba różnorodności.
Dla kowala spokojnie miejsce się znajdzie. Czy piwowar? Przy takim rozwoju technologii raczej każda gospodyni jest w stanie uwarzyć piwo dla swojego chłopa, ale czemu nie? Jakaś karczma też się na pewno znajdzie w wiosce.

Generalnie ostateczny kształt wioski rozrysowałbym wiedząc już jakimi postaciami chcą grać gracze. Nie ma sensu, żebym kogoś odgórnie, na sztywno zablokował - chodzi przecież o zabawę.



Ogólnie widzę, że jakieś zainteresowanie jest, więc zacznę powoli pracować nad światem.

Mam nadzieję, że ten brak Warhammera Was nie zniechęci.
 
Bardiel jest offline