Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-07-2019, 21:01   #17
Bardiel
Interlokutor-Degenerat
 
Bardiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Bardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Mroku Zobacz post
Akurat Warcraft ma wspólne z Warhammerem tylko słowo "War" w tytule, wierz mi To kompletnie inny system i nawet orki są inne od tych Warcraftowych.
Widzisz, i to jest najlepszy dowód na to, że nie powinienem tego tykać.

Cytat:
Napisał Mroku Zobacz post
Co do storytellingu, czy rzutów w jakichś momentach, nie mam z tym problemu, tak jak pisałem wyżej. I mogę grać w wymyślonym świecie dark fantasy, nie musi to być Młotek. Jeśli chodzi o profesje, to wstępnie myślałem nad leśnikiem albo najlepiej poinformowanym człowiekiem w wiosce, czyli karczmarzem
Leśnik jako taki odpada, ale myślę że może Ci podpasować wieśniak-kłusownik. Czyli taki co sobie poluje bez zgody pana na grubszą zwierzynę w lesie. Ale musisz uważać, bo jak Cię nakryją pachołkowie dziedzica to kara będzie sroga!


Cytat:
Napisał Mag Zobacz post
Ja bym chętnie zagrała znachorką, która działanie ziół zna dzięki osobistym testom (nie tylko na zwierzętach)
Bardzo dobry pomysł na tę sesję.


Cytat:
Napisał Dhratlach Zobacz post
Wstępnie mi się podoba, ale będę musiał się wgryźć w świat. Duże też znaczenie ma intensywność odpisów i długości tur dla graczy. Będzie świat, będę wiedział kogo robić
Podejrzewam, że optymalnym rozwiązaniem będzie 1 odpis na tydzień.

Świat nie będzie jakoś bardzo bogato opisany, z prostego powodu: będziecie wieśniakami gdzieś na kresach państwa. Nie będziecie sobie mogli wklepać w wikipedię nazwy królestwa, obczaić demografię, przemysł, siły militarne itp.

Innymi słowy: będziecie wiedzieć tyle ile może wiedzieć wieśniak. Pewne klasy (np. bogaty chłop albo chłop, który był obowiązkowym rekrutem w armii) mogą mieć większe pojęcie o świecie, ale tę wiedzę dostarczę im na priv.
 
Bardiel jest offline