Wątek: X-COM - komenty
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-07-2019, 17:07   #265
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Tura 40 - 2037.III.23; pn; zmierzch

- Oki, no to mój post jest :> Termin powiedzmy, że do cz. 11.VII. Czyli mniej więcej roboczy tydzień na sklejenie posta.



Stan BG:

- Law Tao; 10/10; zdrowy; (Ranga IV; Skany)


- Oki no to w poście zrobiłem retrospekcję do niedzielnej narady. Jest trochę opcji do wyboru. Fabularnie jest czas do zastanowienia do końca miesiąca czyli gdy przyjedzie z NYC kolejny modół.

- Z mechy macie małe przeciążenie. Do tej pory mieliście 39/40 gdy doszedł MEC który zajmuje 2 sloty osobowe macie de facto 41/40. Dlatego osada jest przeludniona i nie można nikogo więcej zwerbować póki nie zrobi się luźniej.

- Luźniej zrobić można na dwa sposoby: albo zamowić nowy moduł mieszkalny (LQ) co da 20 dodatkowych miejsc na nowych mieszkańców bazy. Albo postawić moduł administracyjny (BA) co pozwoli przemeblować wszystkie moduły mieszkalne (obecne i przyszłe) aby zmieściło się tam więcej osób. Dokładniej o 10% więcej bez naruszania morale załogi albo o 20% z obniżeniem morale o -1 za dyskomfort. Czyli przy obecnym poziomie bazy byłoby to 40 > 44 ludzi bez mod morale albo 40 > 48 ludzi z mod -1 do morale. Z drugiej strony za biuro propagandy (PR) macie +1 do morale.

- Ten slot bazy, czymkolwiek go zajmiecie, to będzie ostatni wolny slot jaki dadzą radę zasilić generatory. Tutaj znów, można to zmienić na 2 sposoby. Pierwszy to zamówić kolejny generator co da opcje rozwoju na 3 kolejne sloty (te na dole schematu w excel co teraz są na biało). Drugi to wybudować biuro inżynierskie co pozwoli opracować technologię usprawniającą wydajność generatorów. Wówczas na I-ym poziomie usprawnienia każdy generator będzie mogł napędzać 4 sloty bazy a nie 3 jak obecnie. Macie obecnie 3 generatory więc zyskacie miejsce na 3 nowe sloty bazy.

- Te decyzje o rozbudowie bazy masz czas podumać do końca miesiąca. Chciałbym to wiedzieć co ma przyjechać z Nowego Jorku Oczywiście możesz zamówić cokolwiek co jest na liście, lab MEC też, no ale sytuacja rysuje się jw. Ale kiedy ten koniec m-ca w turach będzie to na tą chwilę nie mam pojęcia


- Ok, a co do poniedziałkowej próby werbunku w Denver. Nancy wypadły niezbyt dobre rzuty więc werbunek nie poszedł gładko. Wyszedł jej remis tak z mechy. Dlatego skończyło się odroczeniem rozmowy o dobę czyli na wtorkowy wieczór.

- Jeśli chcesz to Law i/lub reszta mogą zająć się grzebaniem w bio Bencze. Wtedy doklej 2k10 za każdego skanera z Hakowaniem (czyli oprócz Rubena). Przez tą dobę nie może taki haker zajmować się niczym innym.

- No i fajno jakby Law doradził jaką z trzech strategii przyjąć powinna Nancy na wtorkowym spotkaniu: flirt, łapówka czy szantaż. Wiem, że właściwie to powinna być sprawa agentów no ale jak wiesz jesteś jedynym Graczem w grze wiec właściwie kierujesz poczynaniami całej bazy a nie tylko skanerów

- Podobnie jw, możecie jeszcze zrezygnować z próby werbowania Bencze. Wtedy Nancy po prostu nie przyjdzie we wtorek na spotkanie i tyle. No ale zostawiacie wówczas Bencze samopas i właściwie nie wiadomo co wtedy zrobi. Nancy i/lub James może zacząć szukać kolejnego kandydata co zajmie znów kolejny tydzień. Procedura werbunku podobna jak obecnie czy wcześniej jak miał Ruben i policjant Francis Wall. Więc to jest czwarta opcja do trzech powyższych.

- James zaś w międzyczasie znalazł w miarę wygodną dziuplę w Denver. Jest to jakiś porzucony dom na przedmieściach. Na jakiś czas bytowania kilkuosobowej grupki wraz z samochodem powinna w zupełności wystarczyć.

- Co do tej tury interesuje mnie głównie jakie zadania przydzielasz agentom w Denver. Mogą wpróbować zwerbować Bencze (właściwie Nancy), spróbować szukać kogoś innego (1 tydzień) albo szukać kolejnej dziupli (1 tydzień).


---


- Chyba tyle na tą turę. Jeśli masz jakieś uwagi albo pytania to pisz śmiało
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline