Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-07-2019, 21:44   #11
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację

Koniec końców Galden wynajął miejsce w wspólnej sali Pod Czarnym Orłem, zjadł kolację i poszedł spać. Rano wywiedział się gdzie dokładnie znajdzie Nikolausa Schmidta i udał na rozmowy. Po obejrzeniu domku i warsztatu przeszli do konkretów.
- Panie Schmidt, widzę miejsca dość by było dla nas dwóch. Proszę mi tylko powiedzieć, ile weźmiecie za miejsce do spania i pracy?
- No, karczmarzem nie jestem
- zastanowił się Nikolaus, pocierając w zamyśleniu ramię. - A ile chcecie dać?
- Dziś za nocleg w tawernie dałem pięć miedziaków. To może srebro za dzień byłoby dobre?
- E nie, panie Glidanson. Oni tam za pokój to 10 srebra wołają. To za pokój i warsztat to złotą koronę dziennie by wypadało.
- Słyszałem, że pan z pracy rąk żyje, panie Nikolaus. Dałby pan radę wyżyć, gdyby ponad 30 koron miesięcznie trzeba było zapłacić za nocleg i warsztat? Dam panu 2 srebra za dzień, to będą aż 3 korony na miesiąc.
- Tylko trzy korony, tylko
- westchnął człowiek. - Utrzymanie domu swoje kosztuje. Niech Pan się nie targuje, 15 sreber dziennie i dobijamy targu.
- Za tę cenę nie da rady
- pokiwał smutno khazad. - Choćbym chciał, to nie da rady. I to nie ze skąpstwa mówię, tylko wiem, ile można zarobić. 5 sreber jeszcze mogę się zgodzić, ale wszystko ponad to, to gruszki na wierzbie.
- Cenię sobie krasnoludzkie słowo, panie Galden. Jak Pan obieca, że będzie płacił 10 sreber dziennie to wiem, że to pewna inwestycja.
- Za miejsce do spania i warsztat do tyle, ile płacą za pokój w tawernie? Panie Schmidt, spróbować możemy. Ale jeżeli nie będzie chętnych na moje wyroby, to będę musiał poszukać czegoś tańszego
- kowal wyciągnął rękę, aby sfinalizować umowę.
 

Ostatnio edytowane przez Gladin : 29-10-2019 o 21:56.
Gladin jest teraz online