Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-07-2019, 19:25   #15
Googolplex
 
Googolplex's Avatar
 
Reputacja: 1 Googolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputację
Cedryk taka propozycja, jak się obaj dostaniemy do sesji to ja Ci te 400 które ma moja postać oddam a Ty przestań już kombinować bo Ci nie wychodzi, o czym szerzej w spoilerze.
Cedryku tak się przyczepię do twojej matematyki bo w sumie dlaczego nie.
Po pierwsze jeśli tydzień ma 7 dni (z tego co pamiętam na Faerunie ma ich 10) z czego 5 dni jest pracujących to:
300 / 7 = 42,8 a nie jak twierdzisz 60
Druga sprawa to szansa wygrywania za każdym razem przy 60 podejściach, jeśli grę ograniczymy do rzutu d20 gdzie 20 to podwojenie wygranej, to według mojego kalkulatora wyniesie ona 0,00000000000000000086736173798845... możemy przyjąć, że jest równa 0.

Co ciekawe, 3 pierwsze rzuty muszą być 20 aby w ogóle można dalej obstawiać po 1000.
Szansa że wyrzucisz 3 razy 20 na d20 w pierwszych 3 próbach to 0.000125.
Natomiast szansa, że przynajmniej raz wyrzucisz 1 co oznacza stratę całej puli to już 0.142625.
Mówiąc inaczej bardziej prawdopodobne jest, że zostaniesz z długami niż wygrasz majątek

Morał z tego taki:
Pamiętajcie dzieci, że hazard to zło a jedynym który wygrywa jest właściciel kasyna.


Może tak być?

PS Ostatnio się poddałem z rekrutacją jak zaczęliście z MG debatować nad cenami niewolników i dlaczego małe dziewczynki są droższe od małych chłopców... czy coś w ten deseń. Więc proszę, błagam wręcz weź pieniądze mojej postaci i kup sobie co tam chcesz, będziesz miał 2x więcej niż inni.
 

Ostatnio edytowane przez Googolplex : 10-07-2019 o 19:37.
Googolplex jest offline