Wątek: Escape
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-07-2019, 23:03   #1
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 79288 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Escape

Siemka


Chciałbym zaprosić Was na nową sesją. Ale dość mocno eksperymentalną. Ta sesja bowiem będzie miała MG i postacie Graczy czyli BG. A także motyw przewodni jakim będzie ucieczka tych postaci i wydostanie się z matni. Coś w stylu escape room tylko na większej planszy. Co jest w tym takiego specyficznego? A no to, że są BG ale nie ma przypisanych do nich Graczy. Jest za to głosowanie na jedną z podanych opcji którą mogą podążać postacie.


Jak to wygląda?


- MG daje post z jakąś sceną. Tak samo jak w każdej innej sesji na forum. Ale pod tą sceną dodaje opcje do wyboru jakie mogą wybrać Gracze dla postaci w grze. Np. czy iść prosto, w lewo czy w prawo albo czy walczyć, chować się czy uciekać. Ten wątek będzie w aktywnych sesjach.

- Jest jedną doba przerwy na głosowanie na którąś z podanych opcji. Głosowanie będzie w komentach sesji. Opcja aby była ważna i klarowne musi zawierać magiczną formułę pogrubionym tekstem “Głosuję na opcję nr. X”. Chodzi o to aby było to czytelne i ostateczne.

- MG na koniec doby ogłasza koniec głosowania i zalicza głosy no i ogłasza jaka opcja wygrała. W razie remisu rzuca kostką.

- Następnego dnia pojawia się post MG z wybraną w głosowaniu opcją. Oraz kolejnymi opcjami do wyboru i schemat się powtarza.

- Głosować może każdy użytkownik forum. Czyli sesja jest otwarta, bez limitu Graczy.

- W danej turze głosowania jedna osoba może głosować tylko jeden raz.


Rytm sesji- Nie wiem jak nam to wyjdzie no pierwszy raz prowadziłbym taką zabawę. Ale docelowy rytm to 1+1. Czyli jeden dzień na odpis MG i 1 dzień na głosowanie.

- Dlatego prawdopodobnie posty nie były by zbyt długie, pewnie “na awatar”. Raczej krótka forma aby nie zaburzyło to za bardzo rytmu innych sesji w jakie gramy

- Sesja myślę nie trwałaby zbyt długo. Może dwa tygodnie, może trochę dłużej. Trochę trudno mi to w tej chwili oszacować. VIII.09 zaczynam urlop i do tego czasu raczej wolałbym zakończyć tą sesję.Klimat


- Klimat ostry, mocny i szybki. Akcja, horror, adrenalina i ucieczka. Tak myślę


Co tu robią Gracze i BG?


- Gracze głosują na poszczególne opcje które popchnął akcję do przodu. BG w przeciwieństwie do standardowej sesji są niejako wspólni dla wszystkich głosujących. Postacie w grze starają się wydostać w ograniczonym czasie z zagrożonego rejonu na jakim zagraża im zagłada.Mecha


- Mecha mojej autorki (Parchy). Ale mecha zostaje u mnie, na moje potrzeby. Myślę, że zrobię 1-3 gotowe postacie którymi poprzez głosowanie będziecie mogli sterować. Najwyżej zrobię jakąś rozpiskę gotowych postaci z podstawowymi statami.


Cel


- Z założenia celem Graczy jest uratowanie postaci. Im więcej osób uda się im wyratować tym większa wygrana. Może się zdarzyć, że przeżyją wszystkie postacie a może się być i tak, że wszystkie zginą.---


Setting- No i zaczynamy zabawę bo sam niezbyt mogę się na scenerię zdecydować. Na początek wybierzcie jeden z trzech w głosowaniu setting w jakim chcielibyście rozegrać tą eksperymentalna sesję.


Alien

- Klasyczne xenomorphy vs obsada statku kosmicznego, stacji orbitalnej czy kolonii na jakimś globie. Załoga musi spróbować przedostać się do bezpiecznego miejsca (schronu, promu itd) w określonym czasie. Inaczej zginie.


Lewiatan

- Podwodna baza na dnie oceanu. Baza została krytycznie uszkodzona w wyniku ataku stworzeń z głębin. Zostało mało czasu na ewakuację a tymczasem stworzenia przedostały się już na teren bazy. Jeśli postacie nie wydostaną się z głębin w określonym czasie to zginął.


Zombi

- Całe miasto zostało opanowane przez wirus zmieniający ludzi w krwiożercze monstra które istnieją po to by zagrażać kolejnych ludzi. Tymczasem trójka jeszcze nie zarażonych musi wydostać się z miasta. Kończą im się zapasy i nie mogą się dłużej ukrywać. Jeśli zostaną dłużej umrą, pozabijają się albo dopadną ich stwory zmieniając w sobie podobnych.


---


- Czas do głosowania na seting do sb, do północy (VII.12). Jeśli nie błędzie konsensusu kości zdecydują o wyborze settingu.


- Sama sesja powinna ruszyć VII.17 (śr) więc rekruta (ogłoszenie) potrwa do VII.16 (wt).

- Samą tą wakacyjną, erpegową imprezę chciałbym zadedykowac Czarnej, naszej koleżance której już z nami nie ma. Jeśli masz kogoś kto podobnie ubył na zawsze z naszego erpegowego grona zapraszam tym bardziej do tej zabawy aby w ten erpegowy sposób uczcić ich pamięć.

- Jeśli są jakieś uwagi czy pytania to piszcie śmiało. No i zapraszam do głosowania!
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami
Pipboy79 jest offline