Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-07-2019, 19:51   #612
Loucipher
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Loucipher ma wspaniałą reputacjęLoucipher ma wspaniałą reputacjęLoucipher ma wspaniałą reputacjęLoucipher ma wspaniałą reputacjęLoucipher ma wspaniałą reputacjęLoucipher ma wspaniałą reputacjęLoucipher ma wspaniałą reputacjęLoucipher ma wspaniałą reputacjęLoucipher ma wspaniałą reputacjęLoucipher ma wspaniałą reputacjęLoucipher ma wspaniałą reputację
Raz jeszcze wielkie dzięki wszystkim za wyrazy uznania Naprawdę się cieszę, że Wam się podoba
Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- Chociaż co do Heldengedenktag to wydawało mi się, że to w lutym jest. https://en.wikipedia.org/wiki/Volkstrauertag
A zmień Waść język na niemiecki:
https://de.wikipedia.org/wiki/Volkstrauertag
i zjedź do sekcji "Heldengedenktag in der Zeit des Nationalsozialismus". Masz tam podane dokładne daty, kiedy ten dzień przypadał w czasach nazistowskich Niemiec, aż do 1945 roku włącznie W 1940 roku wypadał dokładnie 10 marca. W 1937 roku wypadał w lutym, co ma związek z tym, że po przejęciu Volkstrauertag przez nazistów i przemianowaniu go na Heldengedenktag ustalono datę jego obchodów na 2. niedzielę Wielkiego postu - była to zatem data ruchoma, sprzężona z Wielkanocą. W 1939 roku Adolf Hitler zmienił dekretem datę obchodów Heldengedenktag na 16 marca (na pamiątkę wprowadzenia ponownego obowiązku powszechnej służby wojskowej 16.03.1935 roku). Jeśli 16 marca wypadało w niedzielę, obchody były tego dnia, jeśli nie - w najbliższą niedzielę przed tą datą. W 1940 roku było to 10 marca (kolejna niedziela, 17 marca, dzień przybycia agentów do Wilhelmshaven, wypada już po 16 marca).

-EDIT-

A co byście powiedzieli, żeby przedłużyć czas na kolejną kolejkę do przyszłego tygodnia? MG dałoby to czas na spokojnie przeanalizować materiały i zadecydować, w jakim stopniu chce je wykorzystać w przygodzie, a nam pozwoliłoby na spokojnie dograć technikalia związane ze skrzynkami kontaktowymi (mam jeden zgięty pomysł, ale to w docu proponuję omówić ), kontaktowaniem się itd. itp.
Co Wy na to?
 
__________________
Mam dość ludzi tak szczelnie zawiniętych we własną zajebistość, że zza krawędzi rulonu nie dostrzegają innych ludzi.

Ostatnio edytowane przez Loucipher : 15-07-2019 o 20:44.
Loucipher jest offline