Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-07-2019, 19:54   #62
Bardiel
Interlokutor-Degenerat
 
Bardiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Bardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputację
Wisienki - tak, możecie świat-tworzyć i wrzucać więcej niż jeden wpis. Tylko proszę, żeby nie było dysproporcji w stylu, że jeden gracz wykonuje 15 akcji, a inny 1. Póki zachowacie umiar, póty sztywne reguły nie będą potrzebne.

Balzamoon - nie mogę edytować już tytułu sesji, więc zdaje się że z tym "18+" będę musiał się udać do któregoś z moderatorów.

Link do opisu świata macie w startowym temacie sesji. To jest to samo, co w temacie rekrutacji.



Wyjaśnię pokrótce jak ja rozumiem dark fantasy...

1) Na pewno nie chodzi o to, że będzie cały czas noc i na każdym kroku będą obrzydliwe potwory z koszmarów. Moim zdaniem to dość naiwna wizja. Zaszufladkowałem tę sesję jako "dark", gdyż będą się w niej pojawiać problemy, które nie pojawiają się w standardowych opowieściach fantasy. W większości fantasy bohaterowie zajmują się ratowaniem świata, giną bohatersko w walce, mają jakieś ideały, o które walczą itp. A w świecie dark? Chce się po prostu przeżyć w większości wypadków, a umrzeć można na przykład pijąc wodę z podejrzanego źródła, dostając sraki i odwadniając się.

2) Ta opowieść nie musi się skończyć pozytywnie (co nie znaczy, że nie może). Może się potoczyć w bardzo ciemną stronę.

3) Jeśli akcja będzie tego wymagać to w zasadzie opiszę najdrastyczniejszą możliwą rzecz np. zmasakrowane zwłoki dziecka. A jak gracz będzie chciał badać te zwłoki, żeby uzyskać wskazówki co zaszło, to opiszę każdy detal. Nie ma tu ograniczeń, a gracz ma wybór. Zawsze Wasze postaci mogą odwrócić wzrok.

Mam nadzieję, że rozjaśniłem nieco. Myślę, że się dogramy.
 
Bardiel jest offline