Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-07-2019, 08:21   #90
Bardiel
Interlokutor-Degenerat
 
Bardiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Bardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Obca Zobacz post
Takie info link do dialogów jest tylko by wyświetlać.

Choć ja raczej się wypowiem tylko w temcie w końcu co tam kobity mają do powiedzenia
Nie wiem o co kaman, bo ustawiałem do edycji. Możesz spróbować teraz czy działa?


A co do siły przebicia kobiet - dużo zależy od ich pozycji, reputacji, wieku itd. Przykładowo takiej Nawojce ludzie we wsi będą się raczej chętnie kłaniać bo jest córką młynarza - a do młynarza każdy będzie mieć interes i każdy chce z nim żyć w dobrych układach. Poza tym jest tutejsza, pochodzi z prawego łoża, ponoć cnotliwa itd. Kobiety na wsiach generalnie mają więcej do powiedzenia niż kobiety w miastach dlatego, że często pracują ramię w ramię z mężczyznami i można też pozwolić sobie na nieco większą swobodę obyczajów (w mieście cały czas jest się "na widoku").
Z drugiej strony, jeżeli w świątyni jest ojciec Nawojki, to jako głowa rodziny on powinien podejmować decyzje itd. Gdyby Nawojka publicznie spierała się ze swoim ojcem to byłby to dla niego afront i we wsi na pewno by gadano - że młynarczykowa pyskata i że Racimir nie potrafi zaprowadzić porządku w domu. Nikt jej jednak nie ukamienuje jeśli coś krzyknie, albo szybko wyrazi swoje zdanie.
Poza tym niezależnie od tego kogo przekonacie, możecie wykonać akcję własnej postaci. Np. jeśli chcesz wybiec ze świątyni i uciec gdzieś - droga wolna. Jeśli chcesz się schować w piwnicy w beczce - droga wolna.

W takich sytuacjach publicznych generealnie dużo zależy od reputacji. To prawda, że mężczyzna będzie często wydawać się ludziom bardziej przekonywujący, ale nie zawsze tak będzie. O zakulisowych możliwościach wpływania na swoich mężów, ojców i braci nawet już nie wspomnę. Generalnie grając kobietą można dużo, ale trzeba podejść do tego inaczej niż grając mężczyzną.

Mam nadzieję, że dobrze nakreśliłem ogólny obraz.
 
Bardiel jest offline