Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-07-2019, 00:42   #32
Klebern
 
Reputacja: 1 Klebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Eleishar Zobacz post
Zaraz tam notorycznie, w końcu się czegoś nauczyłem i sam składałem :P
Ew. z pomocą Ehrana
Tak, potem byłeś w tym naprawdę dobry. Przyznam się, że parę razy udało Ci się mnie zaskoczyć.


Wybór początkowej początkowej drogi Preserver/Defiler jest fabularnym wyborem gracza.

Jeżeli chodzi o magię, to by stosować reguły Preserver/Defiler trzeba zastosować alternatywne reguły rzucania czarów w oparciu o punkty magii.

Kiedy czarodziej "normalnie" rzuca czary jest traktowany jako Preserver. Jednakże w momencie gdy:
1. Stosuje metamagię nawet bez zwiększenia kosztów
2. Zwiększa CL o 1 na potrzeby określenia efektów czaru
3. Tworzy przedmioty magiczne
4. Wydłuża czas rzucenia czaru

Wtedy staje się Defilerem. Czarodziej, który wcześniej był Preserver a stał się Defilerem otrzymuje karę - 2 do testów Charyzmy i Mądrości, aż do momentu kiedy uzyska przebaczenie od Druida (choć prędzej Druid go zabije niż wybaczy) , albo całkowicie przejdzie na ścieżkę Defilera.

Dodatkowo, Defiler przy rzucania czaru musi wykonać rzut na Fortitude o DC 10 + poziom czaru + ewentualnie dodatkowe lub niewykorzystane punkty magii albo będzie zmęczony. Efekt zmęczenia się kumuluje przy kolejnych porażkach. Dodatkowo wszyscy w promieniu 5 stóp x poziom czaru muszą wykonać taki sam rzut obronny albo cierpią karę - 1 do wszystkiego. Efekt kumuluje się.
 

Ostatnio edytowane przez Klebern : 30-07-2019 o 08:35.
Klebern jest offline