Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-08-2019, 20:50   #189
Slan
 
Reputacja: 1 Slan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputację
Jakub popatrzył na Stacha z mieszanką urazy i niesmaku.
- Po pierwsze młody człowieku – wziął się pod boki – Zawsze dobrze mieć lekarza w rodzinie. Po drugie, tyle razem przeszliście, że możesz już o nim myśleć jak o rodzinie, zwłaszcza, że chodzisz z jego kuzynką. Po trzecie, czy i co łączy mnie z panią Buhaj, to nie twoja sprawa. Gdyby przyszło mi się oświadczyć twemu przyszłemu teściowi, to bym miał prawo to zrobić, i jakby się zgodził, to mówiłbyś na mnie tato… Dobra, to byłoby dziwne. – zamyślił się – Tacy ludzie jak ja i Stefan zawsze mają pod górkę przez swą prawość i rozsądek. A wiecie w ogóle co to za straszydło? Czego kapłana strój noszę? – zapytał.

Tymczasem Kościej uśmiechnął się.
- Fantazji? Kraina fantazji powstaje gdy byt spotyka się z niebyte, Niebyt jest jak atrament, którym nic jeszcze nie zapisano. Surowy potencjał. Azazelo, co pamiętasz z czasu niebytu?
Duch uśmiechnął się.
- Nic, bo nim nie zajrzano w niego, nie istniałem
 
__________________
Myśl tysiąckrotna to tysiąckroć powtórzone kłamstwo.
Myśl jednokrotna, to niewypowiedziana prawda...
Cisza nastanie.
Awatar Rilija
Slan jest offline