Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-08-2019, 23:46   #190
Guren
 
Guren's Avatar
 
Reputacja: 1 Guren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputacjęGuren ma wspaniałą reputację
Przez twarz Stacha przemawiał równie duży niesmak i uraza co u jego Stryja. Jeśli nie większe:
- Stryjek ty wiesz jak brzmi "przez swą prawość i rozsądek" u faceta, ktróy nie dość, że pędzi bimber to jest gajowym, a kłusuje w lesie. I zanim zaczniesz gadać, że "bo o mięso trudno" to zacząłeś kłusować po lesie jeszcze zanim Piastia zniknęła z mapy.
Co tat... Co Siergiej myślał jak cię wybierał na chrzestnego Stefka to ja nie wiem, ale że pozwalał ci uczyć Stefka posługiwania się materiałami wybuchowymi to musiał się czymś upalić!
I w ogóle przez te twoje "prawo i rozsądek" ja mam pod górkę z wychowywaniem Stefka! Cholernie pod górkę, rozumiesz?!
- przez cały czas machał rękami.
Pod koniec skoro nie wyjaśniło się gdzie jest Siergiej Nowicki, to pozwolił sobie zapalić papierosa.
Oczywiście po ochrzanieniu krewnego pomyślał o tym, że bez nauk Stryja "jak kłusować" to by ze Stefkiem w drodze do Amertis mieliby 2 razy więcej problemów ze zdobyciem pożywienia.
- Jak dla mnie to mało istotne co to za bóstwo. Możemy popytać miejscowych. Więc czy możemy iść do fontanny?

Stefan i Kościej
"- Mam nadzieję, że nawet jeśli Stryjek rzucił ziołolecznictwo, to ma w zanadrzu jakiś towar... - pomyślał Stefan. - "Ja chciałem wiedzieć tylko co to za Wielką Moca miałby niby dysponować Szkapa, a nie o sensie egzystencjalnym. Aż mi się palić chce, a ja przecież nie palę! "
- Dzień dobry panie Azazelo! - zawołał do nowoprzybyłego. Przynajmniej trzeba zachować jakieś oznaki uprzejmości.
- Znaczy się, panie Wszechwieczny, że Niebyt to jakaś otchłań Dusz? Wszystkich nienarodzonych dzieci? Nie powstałych wynalazków? Idei?
Ale co to ma do tej mocy którą miał dostać Mustang z Elriciem? Jakaś niebotyczna charyzma? Naginanie umysłów?
 
__________________
You are braver than you believe, stronger than you seem, and smarter than you think. Kubuś Puchatek aka Winnie the Pooh
Guren jest offline