Wątek: Taktyczne SF
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-09-2019, 10:45   #1
Ranghar
 
Ranghar's Avatar
 
Reputacja: 1 Ranghar ma wspaniałą reputacjęRanghar ma wspaniałą reputacjęRanghar ma wspaniałą reputacjęRanghar ma wspaniałą reputacjęRanghar ma wspaniałą reputacjęRanghar ma wspaniałą reputacjęRanghar ma wspaniałą reputacjęRanghar ma wspaniałą reputacjęRanghar ma wspaniałą reputacjęRanghar ma wspaniałą reputacjęRanghar ma wspaniałą reputację
Taktyczne SF

Od jakiegoś czasu chodzi za mną poprowadzenie taktycznego SF. Wiecie takie klimaty zgapione z X-COM, Warhammera 40.000 czy Transformers na mojej mechanice.

Drużyna zaczęła by jako świeżo uformowana drużyna zwiadowcza z dalszym rozwojem na podtypy jak wojownik, strzelec, mechanik, medyk i psionik. Każdy z własnym zasięgiem ruchu, broni i umiejętności. Przed każdą misją byłoby możliwe dozbrojenie w wynaleziony lub zdobyty sprzęt lub jakieś modyfikacje aktualnego. Walka przy pomocy ograniczonych zasobów, często wykorzystywanie przypadkowych rzeczy znalezionych na polu walki lub zdobytych na przeciwnikach.

Jeśli klimaty podobne do X-COM to myślę, że pierwsza inwazja we współczesnych czasach i rozwijanie się na bazie sprzętu obcych. Wymagające taktycznie walki z lepiej uzbrojonymi i liczniejszymi przeciwnikami.

Jeśli klimaty podobne do Warhammera to bardziej ogólne i uproszczone fabularnie z różnymi zmianami z mojej strony. Mężczyźni i kobiety w szeregach zwiadowców i marines. Modyfikacje ciała, pancerzy i broni, możliwość uzbrojenia się w broń obcych lub wykorzystania jej elementów. okazjonalne sojusze i współpraca z innymi rasami.

Jeśli klimaty Transformers to może Headmasters. Komandosi ludzkiej armii w pancerzach umożliwiających im transformacje w głowy robotów. Na początek standardowe ciała, a później możliwość ich modyfikacji lub zabranie na warsztat ciał pokonanych transformerów i wpięcie się w ich ciała. Więc w sumie kolekcjonowanie różnych ciał do misji różnego typu. Wybory czy na misję idzie jako odrzutowiec, samochód, czołg, itp. Walka zarówno przeciwko Autobotą i Decepiticonom o odzyskanie ziemi dla ludzi.

Są jacyś chętni, na coś z podanych propozycji?
 

Ostatnio edytowane przez Ranghar : 07-09-2019 o 10:48.
Ranghar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem