Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-09-2019, 20:44   #54
PeeWee
 
PeeWee's Avatar
 
Reputacja: 1 PeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputację
To jest bardzo dobry moment, aby przypomnieć o pewnej zasadzie, a właściwie dwóch.

Macie Punkty Szczęścia, które możecie wykorzystać właśnie w chwili gdy nie uda się wam test. Rzucacie po prostu jeszcze raz.

Możecie z jakiś powodów nie chcieć wykorzystywać Punktów Szczęścia, bo macie ich stosunkowo mało. I w zamian tego możecie Forsować rzut, czyli ponawiacie rzut z tym, że w przypadku porażki dostajecie Stan i pech. Czyli nie tylko oblejecie test, ale coś pójdzie dodatkowo źle. MG, albo wy sami określacie to efekt pecha przed rzutem

Macie też Dumę dzięki, której macie prawo do darmowego sukcesu. Musicie jednak wyjaśnić, jak Duma pomogła postaci w osiągnięciu celu.

Efekty i Powikłania
Jeżeli w efekcie rzutu macie więcej sukcesów niż to jest potrzebne, możecie te dodatkowe sukcesy przekuć w Efekt. Efekt oznacza to, że nie tylko udało się wam osiągnąć cel testu, ale też że zrobiliście to z wielką łatwością lub w jakiś spektakularny sposób. Wy opisujecie, jak zadziała Efekt.

Powikłanie
To z kolei odwrotność Efektu i MG może go stosować w chwili, gdy test został oblany. Nie każde oblany test musi nieść za sobą komplikację.

Mam wrażenie, że już o tych zasadach pisałem, ale nie mogłem tego znaleźć, więc powtarza jeszcze raz.

BG daj znać, czy korzystasz z Punktów Szczęścia lub Przerzutu.
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!
PeeWee jest offline