Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-09-2019, 21:40   #63
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Szanowni, kiedy tak sobie siedziałem w oczekiwaniu na wpis Asmodiana, o czymś sobie przypomniałem. Otóż chciałem Wam zdradzić, że od czasu do czasu zamierzam wykonać w grze tzw. rzut testu odwróconego. Co to takiego, wytłumaczę na przykładzie testu Spostrzegawczości. Oczywistym jest dla wszystkich, że jeśli BG znajdą się w sytuacji ukrytego zagrożenia (na przykład zasadzki), MG wykonuje dla nich testy Spostrzegawczości i w zależności od wyniku BG są zasadzki świadomi albo nie).

Test odwrócony polega na wykonaniu rzutu w sytuacji, która nie wymaga takiego testu - na przykład dla BG, którzy weszli do zupełnie pustej i bezpiecznej jaskini. Teoretycznie jako MG nie muszę testować ich Spostrzegawczości, bo ja już wiem, że niczego w tej jaskini nie ma, ale rzecz idzie tu o porażki na kościach. Jeśli któryś z BG wyrzuci wysoką porażkę, wbrew wszystkiemu i reszcie drużyny będzie święcie przekonany, że wchodzi właśnie w paszczę lwa.

Testy odwrócone mają sens jedynie w takich rozgrywkach, gdzie rzuty opierają się na zaufaniu do MG i utajnionych wynikach, ale ogromnie podnoszą atrakcyjność rozgrywki, bo pozwalają zachować atmosferę pewnych wątpliwości. Ich efektem ubocznym może być pchanie BG w paranoję i obłęd, dlatego obiecuję nie nadużywać tej opcji
 
Ketharian jest offline