Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-09-2019, 22:25   #678
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
@Pip w zasadzie miałem pytać wcześniej, ale zapomniałem. Dowódca Penelopy jest jak rozumiem kapitanem w sensie brytyjskim, czyli po naszemu komandorem, a nie odpowiednikiem polskiego kapitana, tak?
- Szczerze mówiąc nie zastanawiałem się nad tym wcześniej Ale skoro pytasz to myślę, jako na dowódce lekkiego krążownika to odpowiedni byłby natowskie odpowiedniki OF-3 - OF-4. Czyli po naszemu komandor podporucznik (W RN Lieutenant-Commander / OF-3) albo komandor porucznik (W RN Commander / OF-4).

- Ale co do stopni to naszkicowałem na brudno jakie BG mają wedle legendy. O tutaj:

Cytat:
- Jeśli chodzi o legendy to BG są pod przywkrywką standardowego wywiadu, mają mundury RN i odpowiednie dokumenty. Dostępne są stopnie kap, por, srg wybierzcie sobie która postać ma jaki stopień. Dobrze by chociaż jedna była oficerem.

- Teraz pogrubiłem te stopnie. Co prawda ja, jako zawodowy szczur lądowy odruchowo myślę w kategoriach armii lądowej i takie wpisałem stopnie. Swoją drogą raczej po tych uproszczonych stopniach z naszej gry myślałem. Ale co do marynarki to byłoby tak?

kapitan - kapitan marynatki (RN: Lieutenant)
porucznik - porucznik marynarki (RN: Sub-Lieutenant)
sierżant - właściwie wszystkie stopnie poniżej dwóch powyższch do bosmana.


- A no Col zaszalałeś mocno z tymi majorami, mocno dziwne by było wysyłanie wyższych oficerów na zadanie terenowe tego typu. Do tego z kobietą jako szefem. Jakiś młodszy oficer z podoficerem, dwóch młodszych oficerów, dwóch podoficerów ok, to w sam raz na taką misję. Ale wysyłać dwóch "starików" no to na pewno rzuca się w oczy i jest świetną kanwą do plotek
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline